Лежимо на дні. Кременчуцькі підприємства підбили підсумки семи місяців. Результати не вражають

1 304 0
Лежимо на дні. Кременчуцькі підприємства підбили підсумки семи місяців. Результати не вражають

У Кременчуці, за підсумками семи місяців 2016 року, економісти місцевих заводів визначають триваючий спад промислового виробництва. Про це йдеться в оприлюдненій довідці про роботу підприємств нашого міста за термін січень-липень.

Загалом, існуюча картина з виробництвом у місті з початку року не  змінилася – економісти відзначають падіння обсягів виробництва: від цукерок на місцевій фабриці «Рошен» до вантажних автомобілів, які виготовляють на ПАТ «КрАЗ».

На останньому, до речі, де все ще сподіваються на військові замовлення,  цьогорічні  обсяги впали на 32,3%, хоча ще минулого року все було навпаки.

Нині ж  цифри виробництва за сім місяців – на Кременчуцькому автомобільному  всього виготовлено 480 вантажівок (відповідний показник минулого року – 709 авто)  й, вочевидь, до кінця року планка виробництва в тисячу автомобілів подолана не буде. Відповідно, цей рік для автокразівців обіцяє стати найгіршим.

Також 33-відсоткове зменшення обсягів виробництва відзначають на ПАТ «Кредмаш», де за період січень-липень 2016 року виготовлено лише  16 установок. У минулому році за такий же час ця цифра складала 24  установки. Відповідно підприємство працює сьогодні чотири дні на тиждень.

І покращень тут через відсутність нових замовлень і диверсифікації не передбачається.  

Натомість не в кращій  ситуації опинився сьогодні Кременчуцький колісний завод, де у серпні колектив відпрацює лише 12 робочих днів,  а показник виробництва за сім місяців виробники коліс  відзначають на рівні «мінус 23%».

Щодо обнадійливої інформації у звітах, то вона теж є. І мова тут про Крюківський вагонобудівний завод, де фіксують чотирикратне підвищення обсягів виробництва  й поступове збільшення кількості виготовлених вантажних вагонів. Ще в переліку місцевих позитивів - ПАТ «Кремтекс», чиї швейні вироби, як і раніше, експортуються за кордон.

Останнє, про що слід додати, – існуюча картина з результатами виробничої діяльності, яка є сьогодні у наших чиновників, – далеко не повна.

Окремі промислові підприємства, зразка ПАТ «Кременчукм’ясо» чи Кременчуцький молокозавод, результати своєї діяльності взагалі не оприлюднюють. Чому? Відповідь тут лежить на поверхні й можна говорити лише про те, що показувати в цьому випадку просто нічого, а погані новини керівники цих підприємств оприлюднювати не звикли.  

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация