Були б тільки гроші - українці зможуть купувати валюту на суму до 150 тис. грн. без паспортів

813 0
Були б тільки гроші - українці зможуть купувати валюту на суму до 150 тис. грн. без паспортів

Новий порядок вводиться постановою правління Національного банку України №364 від 02.08.2016 року «Про внесення змін до інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України». Досі фізична особа, яка мала намір здійснити купівлю, продаж або конвертацію (обмін) іноземної валюти на будь-яку суму, мала надати документ, що посвідчує особу та її резидентність.

Тривалий час населення продає банкам більше валюти, ніж купує. У січні-липні 2016 року чиста купівля банками валюти у населення сягнула 1,9 млрд. дол. США. З огляду на стабілізацію ситуації на валютному ринку Правління Національного банку вважає за можливе лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізичними особами.

Тому з 10-го серпня 2016 року, коли постанова № 364 набуде чинності, фізичні особи зможуть проводити обмін валютb на суму до 150 тис. грн. в еквіваленті без надання документів. Вимога надання документів при здійсненні операцій на суму понад 150 тис. грн. лишилася відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванні тероризму.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация