Крапка у суперечці, яка тривала близько 10 років? Апеляційний суд передав 40,19% акцій Полтавського ГЗК колишнім акціонерам

522 0
Крапка у суперечці, яка тривала близько 10 років? Апеляційний суд передав 40,19% акцій Полтавського ГЗК колишнім акціонерам

Апеляційний суд в Україні визнав недійсним укладений у 2002 році договір купівлі-продажу акцій Полтавського ГЗК.

Про це йдеться у повідомленні компанії Ferrexpo.

Відповідно до угоди про купівлю акцій від 2002 року 40,19% акцій Полтавського ГЗК було продано номінальним компаніям, які на той момент належали контролюючому акціонеру Групи, йдеться у повідомленні компанії.

Повідомляється, що у травні 2021 року суд першої інстанції ухвалив рішення на користь Ferrexpo AG (100% дочірньої компанії Ferrexpo) та відхилив позов. Проте позивачі подали апеляцію у червні 2021 року.

"Зараз Компанія отримала рішення суду апеляційної інстанції щодо позову, в якому йдеться, що договір купівлі-продажу акцій, укладений у 2002 році, є недійсним і 40,19% акцій Полтавського ГЗК повинні бути передані заявникам", - повідомили в компанії.

У Ferrexpo заявили, що продовжать захищати інтереси компанії та її акціонерів. У компанії додали, що «Вивчають усі варіанти, включаючи право на оскарження цього рішення у Верховному суді України».

Також повідомляється, що на підставі подробиць рішення апеляційного суду керівництво компанії вважає, що Ferrexpo AG має вагомі аргументи для захисту своєї позиції.

Нагадаємо, у 2002 році чотири компанії-нерезиденти з групи VS Energy (Gilson Investments, Calefort Developments, Emsworth Assets і Trimcroft Service) продали 40,19% акцій ПГЗК особам, пов'язаним з нинішнім мажоритарним власником Ferrexpo Костянтином Жеваго.

Потім було проведено кілька додаткових емісій, внаслідок яких і серії інших перепродажів, а також примусового викупу акцій у міноритаріїв у рамках процедури squeeze-out єдиним акціонером ПГЗК стала Ferrexpo, котирована на Лондонській фондовій біржі.

У 2005 році ці чотири компанії звернулися до суду з позовом про визнання недійсним договір купівлі-продажу та проведення допемісій. При цьому Gilson домагалася відновлення своєї частки в ПГЗК у 6,59%, Emsworth та Calefort – по 12,14%, Trimcroft Services – 9,32%.

Вищий господарський суд України у лютому 2015 року підтримав прийняте раніше рішення Верховного суду країни та позицію ПГЗК у корпоративній суперечці, яка тривала близько 10 років, відмовивши позивачам.

Наприкінці 2020 року вказані колишні акціонери ПГЗК знову оскаржили цю угоду в українському суді.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация