Новий ризик корупції у Кременчуці. Патрульна поліція та суди "під прицілом” водіїв напідпитку

1 385 0
Новий ризик корупції у Кременчуці. Патрульна поліція та суди "під прицілом” водіїв напідпитку

З початку липня працівниками патрульної поліції у Кременчуці було виявлено 73 водіїв напідпитку, які керували транспортними засобами. За останню добу патрульними було складено 2 протоколи за ст. 130 КУпАП.

Про це повідомляє прес-служба управління патрульної поліції Кременчука.

Як відомо, нещодавно у силу вступив закон про підвищення відповідальності за правопорушення, яке передбачено ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, під дією ліків, наркотичних засобів або психотропних речовин).

Тож штрафи від 10 тисяч гривень усе ж таки стали серйозним аргументом для водіїв-порушників або вони стали добре маскуватися.

Хоча, за повідомленням поліції, за останню добу і виявили двох водіїв напідпитку, все ж таки можна спостерігати тенденцію до зниження виписаних протоколів. Але в соціальних мережах подейкують, що такі штрафи загрожують хабарництвом поліцейських, яким порушники пропонуватимуть немалу “премію”, адже краще заплатити кілька тисяч і їздити далі, аніж 10 тисяч і на рік втратити право керувати транспортним засобом. Тут уже й годі говорити про повторні порушення, де суми зростатимуть удвічі.

Те саме стосується і судової тяганини. Відтепер і в суді можна запропонувати кілька тисяч гривень, аби прийняли правильне рішення або по процедурі закрили справу. А справу закрити можна, наприклад, якщо за три місяці вона буде не розглянута.

Усе ж таки сподіваємося на нову поліцію, яка не ставатиме старою ДАІ, а ось щодо судів є великий сумнів, адже система поки що залишається непохитною. І тут уже справа журналістів та громади, до яких, звичайно, має звертатися патрульна поліція по допомогу, щоб жоден протокол за пияцтво за кермом не лишився без контролю ЗМІ та громади. Тоді й судді ставатимуть чеснішими, принаймні матимуть менші шанси на отримання винагороди за закриту справу.

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация