Битва за тариф: Кременчукводоканал безпідставно хоче подавати населенню воду на своїх умовах

1 617 0
Битва за тариф: Кременчукводоканал безпідставно хоче подавати населенню воду на своїх умовах

Нещодавно до редакції "Програми Плюс" почали звертатися мешканці міста зі скаргами на те, що представники комунального підприємства "Кременчукводоканал" ходять до їхніх осель та пропонують укласти з підприємством нову угоду щодо постачання холодної води та водовідведення.

Зробити це пропонують шляхом підписання заяви-приєднання, адресованої до КП "Кременчукводоканал", на сайті якого оприлюднено текст Договору приєднання про надання послуг з централізованого постачання холодної води та централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). 

Усе б нічого, але не всі кременчужани, мають змогу ознайомитись зі змістом даного Договору приєднання через інтернет. Для тих, хто такої змоги не має, представники КП "Кременчукводоканал" такі Договори у паперовому вигляді під час свого візиту до осель не залишають.

Чи то у комунальників нині дефіцит паперу, чи щось інше, але дуже часто кременчужани не знають того, під чим вони підписуються.

Далі ж більше: під час сесії міської ради, яка відбулася 30 червня, депутат Валентина Гордєєва озвучила депутатський запит, де було вказано на суттєві порушення підприємством нормативних актів, які регулюють питання договірних відносин між споживачами води та її надавачем. 

Як зазначила Гордєєва, зміст Договору приєднання, текст якого оприлюднено на сайті КП "Кременчукводоканал", не  відповідає змісту Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який у свою чергу затверджено постановою Кабміну № 630 від 21 липня 2005 року.

 

ЩО НЕ ЗРОСТАЄТЬСЯ

По-перше, як видно, невідповідності розпочинаються вже з самих назв угод.

По-друге, сама Гордєєва вказала на те, що в Договорі, приєднатись до якого пропонують кременчужанам, існує не менше 20 пунктів, які не відповідають Типовому договору. 

Під час порівняння можна виявити, що Кременчукводоканал покладає на своїх клієнтів надання інформації по показах лічильників.

На підприємстві також забули про те, що споживач має право на внесення за погодженням з виконавцем у договорі змін, що впливають на розмір плати за послуги.

Не забули "забути" про обов'язок двічі на рік проводити перевірку стану внутрішньобудинкових систем багатоповерхових будинків зі складанням відповідного акта.

Те ж саме стосується зменшення плати за комунальні послуги у випадку зниження кількості/ненадання послуг за кожну добу її ненадання. 

По-третє. У Типовому договорі в пункті 33 чітко вказано про те, що сам договір має укладатись у двох примірниках, а не шляхом приєднання через написання заяви-приєднання. Звідси випливає висновок про те, що сама ідея з Договором приєднання не відповідає чинним нормативним актам.

Для зручності публікуємо порівняльну таблицю.

 

 

За таких обставин Антимонопольний комітет має розпочати розслідування відносно КП "Кременчукводоканал", через те що підприємство зловживає своїм монопольним становищем на ринку постачання холодної води та водовідведення у місті Кременчуці.

На момент написання статті отримати коментар представників Кременчукводоканалу не було можливості - його буде опубліковано згодом.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация