Хто ще не оформив субсидію – йдіть, вас чекають

2 495 0
Хто ще не оформив субсидію – йдіть,  вас чекають

Фахівці Автозаводського та Крюківського відділу субсидій запрошують усіх мешканців міста, хто відчуває, що не потягне оплату рахунків за комуналку, оформити субсидію. Зробити це можна без черг, бо останні стовідсотково будуть, як тільки почнеться опалювальний сезон.
Це розмова репортера з керівниками Автозаводського та Крюківського відділів субсидій – Людмилою Ревегою та Людмилою Глобою й почуті від них термінові рекомендації мешканцям нашого міста.
Вихідні дані для розмови – з 1 липня підвищено вдвічі вартість гарячої води, про підвищення вартості електроенергії взагалі краще нічого не казати, але з початку опалювального сезону вдвічі збільшиться вартість опалення.
Тож порада перша від фахівців – не чекати, поки вам під двері принесуть новий рахунок на опалення чи гарячу воду, але йти по субсидію. Йти навіть у тому випадку, якщо до початку цього опалювального сезону ця субсидія буде визначена на нульовому рівні.
«Далі ми перерахуємо субсидії автоматично, але тим, хто не оформляв субсидію, потрібно йти й оформляти її сьогодні. Чому влітку? Йти краще, поки немає черг, бо наші громадяни все відкладають на останній день.
Громадяни за гарячу воду платять, за тепло платитимуть з початку опалювального сезону, але гаряча вода і електроенергія дорожчає вже. Якщо навіть сьогодні ця субсидія буде нульова, то з початком опалювального сезону вона буде нарахована автоматично», - таке прохання до мешканців міста одразу від двох керівників відділів субсидій. Інше від них - сьогодні субсидію у нас отримують 70 відсотків мешканців Кременчука. Очікується, що з початком опалювального сезону цей показник досягне 80 відсотків, якщо не більше.
Як подавати заяву
Для подачі заяви про отримання субсидій спочатку мешканцям Кременчука слід зателефонувати у відділи субсидій та домовитися про зручний для себе час прийому. Далі вже у самому відділі, й тут вам допоможуть,  слід заповнити заяву та декларацію. Телефони, за якими слід домовлятися про прийом, -   61363 у Крюківському районі та 712995 - в Автозаводському. А от мобільних телефонів у відділах немає. Чиновники відділів субсидій,  на відміну від «батьків Кременчука», до мобілок ще не доросли.
Що потрібно для оформлення субсидій
З собою потрібно принести  паспорт, код, знати номер свого особовий рахунка й площу своєї квартири.
Окрема тема  - довідки. Вони для мешканців багатоповерхових будинків непотрібні, їх у цьому випадку беруть без вас,  але якщо ви живете у приватному будинку, то її попросять принести. Попросять принести, бо даних, хто живе у вашому будинку, немає.
Тобто вони у місті були, але куди зникли – ніхто не знає. Втім і тут є вихід – довідки з приватного сектора мешканцям видають в управляючих компаніях, але для цього потрібно принести в «Добробит» чи «Житлорембудсервіс» домову книгу.
Відділи субсидій працюють у робочі дні, з 8-00 до 17-15, без обідньої перерви.
Той, хто не хоче приходити, якщо вже ліньки, може надіслати заяву і декларацію листом. Самі бланки для такого слід діставати в Інтернеті. Та й взагалі, коли йдеш у відділи субсидій, то краще вже підготувати документи, аби не сидіти в коридорі з ручкою за столом.
Надсилати заяву можна у відділи субсидій  як завгодно: рекомендованим листом чи ні, але якщо лист відправляє власник будинку у приватному секторі, то він має туди також вкласти довідку про склад сім‘ї. Таку довідку, попри величезну армію чиновників у міськвиконкомі та Автозаводській і Крюківській адміністраціях, працівники відділу субсидій взяти не можуть.
Але фахівці й тут придумали рішення  - по довідку вже можна й не ходити, але тоді у відділ субсидій слід брати з собою домову книгу.
Як робляться розрахунки?
Для цього беруться доходи за 2015 рік усіх членів родини. Ці доходи плюсуються. (Довідка про доходи не потрібна.) Потім усі ці доходи ділять на 12, далі - на кількість зареєстрованих. Потім знову ділимо на прожитковий мінімум, ще раз ділимо на два й множимо на 15.
Результат підрахунків - обов’язковий  відсоток платежів за комуналку. Решту перекриють субсидією.
Сьогодні такий відсоток обов’язкових платежів по місту за комунальні послуги – від 3-х до 25%.
Тож скільки вам доведеться платити, вже буде відомо після всіх цих складних розрахунків.
А без останніх, здається, сьогодні не обійтися.  
Олександр Курилов

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация