Чудо-суд Кременчука. Продовження знущання над громадськістю. ФОТОрепортаж

3 603 0
Чудо-суд Кременчука. Продовження знущання над громадськістю. ФОТОрепортаж

Як ми вже повідомляли, 23 червня слідчий суддя Автозаводського районного суду Віктор Гафяк відібрав розписки з усіх присутніх, в тому числі і у журналістів у залі засідань, про нерозголошення досудового розслідування, за скаргою депутатів Кременчуцької міської ради Піддубної, Кальченка, а також представника ГО “Укроп - Кременчук” Олега Бублика.  Заявники поскаржилися судді на начальника слідчого відділу кременчуцької поліції за бездіяльність.

Як відомо, ці ж самі заявники раніше написали заяву головному слідчому Кременчука про кримінальний злочин місцевих чиновників, але правоохоронець передала заяву дільничому інспектору. 
“Ви уявіть, заява про кримінальний злочин на мера міста, а розбиратися і проводити перевірки дільничому інспектору”, - говорить юрист Олег Бублик.

Тож, на думку Олега Бублика, слідчий суддя Віктор Гафяк, який є одночасно і головуючим суддею Автозаводського суду, не може об’єктивно розглядати справу. Так як відомо, що Віктор Гафяк є фактично і адміністратором вище зазначеного суду, якому місцева влада допомагає матеріальним забезпеченням. Про це свідчить прийнята програма міської ради щодо виділення коштів цьому суду у 2016-2018 рр. 

24 червня, з 13-45 і майже до 19-00, вже інший суддя Автозаводського суду розглядала заяву від представника ГО "Укроп Кременчук" Олега Бублика про відвід судді Гафяка. 

“По суті слідчий суддя Віктор Гафяк має розглядати справу по тих, хто фінансово допомагає установі, яку він очолює як головний суддя. Віктор Гафяк перед засіданням викликав до себе журналіста, яка подала клопотання на фото та відеофіксацію, де заборонив їй знімати, мовляв, є таємниця слідства. Іще до початку розгляду справи, слідчий суддя Гафяк відібрав в усіх присутніх розписки про нерозголошення досудового розлідування справи, дані якої досі не внесені в ЄРДР, а значить взагалі не існує. При цьому суддя дозволив собі коментувати недосконалість, на його думку, законодавства”, - зазначив Олег Бублик, мотивуючи своє клопотання щодо відводу суді Гафяка. До того ж юрист Бублик додав і 4 приклади Європейського суду, які, на його думку, також дають підстави для відводу суді.

Тож суддя Автозаводського суду Олейнікова, яка зазвичай розглядає негучні та адміністративні справи, пішла у нарадчу кімнату, щоб ухвалити рішення щодо відводу суді Гафяка.

І тут почалося найцікавіше. Сам голова суду збентежений ходив по коридору, а суддя Олейнікова закрилася у нарадчій кімнаті аж на чотири години. Ймовірно, хотіли заморити присуніх часом або іще з якоїсь причини, але, як говорять спеціалісти, зазвичай на вирішення такого клопотання судді втрачають у рази менше часу. Чи радилася вона там по телефону з головою суду Гафяком, чи з мером Кременчука Віталієм Малецьким, який фігурує у заяві депутатів до поліції про злочин, не відомо, але ухвала була дещо дивною і все ж таки прогнозованою.

За 4 години суддя Олейнікова  забула і про розписки, які судя Гафяк, тиснучи навіть на журналістів, відібрав в усіх присутніх. Також в ухвалі ані слова про те, що суддя Гафяк викликав до себе в кабінет на “співбесіду” журналіста, тим самим морально тиснучи.  Тож клопотання щодо відводу суді Гафяка не було задоволено.
Тож незабаром чудо-суд матиме продовження. Такі реалії українського незалежного суду.

 

Фото: Андрій Рубан

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация