Гроші Кременчука: як на підряді по ЦНАПу нагріти бюджет міста на декілька мільйонів гривень. ВІДЕО

2 257 0
Гроші Кременчука: як на підряді по ЦНАПу нагріти бюджет міста на декілька мільйонів гривень. ВІДЕО

У попередній публікації із вказаної тематики "Гроші Кременчука: підряд на 22 млн. гривень по ЦНАПу в 14-й школі може взяти фірма з ознаками фіктивності" ми розповіли про ймовірного переможця тендера  - приватне підприємство "Будівельний дім "Будівництво".

Нагадаємо, що дане підприємство наближене до скандальновідомого екс-"свободівця" Сергія Галати, оскільки було пов'язано з підконтрольною йому ТОВ "Легбудпроект",  яке разом із нашим підприємством фігурувало у кримінальному провадженні по фактах розкрадання бюджетних коштів під час будівельно-ремонтних підрядів.

"Отримані шляхом завищення обсягів та вартості таких робіт бюджетні кошти товариством "Легбудпроект" конвертуються у готівку, а у фінансово-господарських документах та звітності зазначається про придбання матеріалів та замовлення робіт у інших підприємств, які мають ознаки фіктивності, а саме: ...ПП "Будівельний дім "Будівництво" (34987337)..." - так на початку 2014 року зазначало слідство про нинішнього учасника тендера на виконання робіт по ЦНАПу.

Ми зазначили, що на тендері ПП "Будівельний дім "Будівництво" пропонує свої послуги за значно нижчою ціною, ніж будь-хто з інших учасників. Різниця складає не менше 3 млн. гривень. Звідкіля може взятися така фора, ми покажемо нижче.

Щоб досягти такої економії витрат під час робіт у колишній 14-ій школі, доведеться щось "оптимізувати" у сумнівні способи.

 

СПОСІБ №1 - "КИДАЛОВО" ПРАЦІВНИКІВ

Про те, як на підприємстві Галати (ТОВ "Легбудпроект") на заробітній платі працівників підприємства "оптимізувались" витрати ще на початку 2015 року, розповіли самі працівники, яким не пощастило працювати на бюджетних підрядах.

Будівельники (відео нижче) розповіли, що, працюючи на підприємство Галати, протягом жовтня-грудня 2014 року вони робили ремонт на СП-17, що по проспекту Полтавському.

На пряме питання (на відео з 03:29 хвилини), чи оплачувалася їхня праця, екс-працівники Галати вказували, що оплата була або неповною, а взагалі відсутня.

У подальшому деякі працівники звертались із заявами до прокуратури м. Кременчука, але результат їх розгляду на даний час невідомий.

 

 

СПОСІБ № 2 - ЗАВИЩЕННЯ ОБСЯГІВ РОБІТ 

Даний варіант зекономити на підрядах є вельми класичним та полягає в тому, щоб, наприклад, по актах відзвітуватись про виконання 10 робіт, а зробити лише 5. Різниця у вартості цих 5 робіт, які фактично не виконані, прогнозовано йде у кишені тих, про які всім відомо.

У нашому випадку роботою, яка була лише на папері, було влаштування вирівнювального шару з піщаної суміші, яка по більшій частині даху СП-17 не робилась, а лише існувала на папері.

За інформацією Миколи Шендрика, котрий у 2014-2015 роках обіймав посаду начальника Управління капітального будівництва, внаслідок описаних робітниками на відео оборудок безпосередніх підлеглих Сергія Галати за рахунок бюджету хотіли зекономити не менше 60 тис. гривень.

Така сума ніщо на фоні "оптимізації" у розмірі 243 тис. гривень, які галатинці хотіли спростувати в судовому порядку, але так і не змогли.

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация