Стали відомі подробиці по скандальному будівництву на 1-му Занасипу. КОМПРОМАТ

4 681 0
Стали відомі подробиці по скандальному будівництву на 1-му Занасипу. КОМПРОМАТ

Минулого тижня на 1-му Занасипу вибухнув скандал, приводом до якого став конфлікт, що виник між місцевими мешканцями та забудовником

Сам же конфлікт розпочався з того, що 08 червня вранці представники Житлово-будівельного кооперативу "Набережний квартал-Кременчук" на пустир, що між будинками №№ 1,7 та 9 по вулиці Великій Набережній, привіз колоди та сталеві листи для зведення паркану. Робітники, готові до зведення огороджень, уже були на місці.

Читайте також: На 1-му Занасипі з’явився невідомий об’єкт. ВІДЕО

Самі ж представники забудовника почали показувати мешканцям копії документів, у тому числі декларацію на початок будівельних робіт. Від ознайомлення з копією даного дозволу виникло ще більше підозр, так як, зі слів мешканців, виходило, що проект запланованого будівництва 12-поверхівки не вимагає експертиз, оскільки із тутешніми грунтами все добре. Така обставина їх почала дуже непокоїти.

Такі підозри мали підгрунтя. Літні люди, які застали будівництво на території мікрорайону перших 9-поверхівок та "хрущовок", стверджували в один голос, що нинішні грунти - це нестабільна основа у вигляді піску та каміння. 

Читайте також: У мерії Кременчука вже готові до пішої ходи мешканців 1-го Занасипу. Зустрічатимуть завтра зранку

"Завдяки будівництву 12-поверхівки 1-й Занасип та Кременчук загалом має шанс отримати свою Пізанську вежу",  - зауважив тоді один із місцевих.

У цей же день притрасті не вщухали: протестувальники навіть перегородили проїжджу частину, чим блокували рух транзитного транспорту, який оминає центр міста через мікрорайон.

Працівники поліції домовились як із забудовником, так і з мешканцями про те, що забудовник прибирає з пустиря будматеріали, а мешканці припиняють акцію протесту. 

Станом на вечір 8 червня протест затих, але це було оманливо: мешкані очікували, що рано-вранці наступного дня, 9 червня, забудовник не дотримається обіцянки та розпочне обгородження території під будівництво. Такі "маневри" призвели б до масових зіткнень.

Така перспектива ймовірних масових заворушень дуже напружувала поліцейських, які увесь час намагалися додзвонитись до мера, але той не відповідав. Зрештою, на вечір цього ж дня мер таки вийшов на зв'язок і домовився про зустріч із членами ініціативної групи, які представляли мешканців-протестувальників.

 

 

Як тільки мер прибув до виконкому, один із мешканців 1-го Занасипу одразу звинуватив його в тому, що він не дотримав своєї обіцянки призупинити всі будівельні роботи до з'ясування всіх обставин.

"Ви нам збрехали!"  - тільки й сказав кременчужанин.

Сам же мер послався на те, що все має бути за законом, а тому викликав представників забудовника.

Коли ті з'явилися, то мер, втілюючи побажання групи та намагаючись розрядити ситуацію, попрохав забудовника призупинити будівництво та надати мешканцям усі документи на забудову, на грунт у тому числі. Крім того, попросили надати експертизу стану сусіднього будинку та інформацію по внесках в інфраструктуру міста та благоустрою території мікрорайону.

Будівельники на дані вимоги пристали неохоче.

При цьому було повідомлено, що  Державну архітектурно-будівельну інспекцію попросять вивчити документацію з будівництва.

Самі ж будівельники виглядали роздратованими - такого повороту подій вони явно не бажали.

Провівши власні пошуки, ми віднайшли факти, які пояснюють такі емоції представників  забудовника.

 

ХТО СТОЇТЬ ЗА ЗАБУДОВНИКОМ та КОМПРОМАТ НА НЬОГО

 

Епізод 1. Як ми вже вказали, офіційним забудовником є Житлово-будівельний кооператив "Набережний квартал-Кременчук" (код ЄДРПОУ- 39558628).

Про те, що наміри забудувати 1-й Занасип є серйозними, свідчить рекламна кампанія та створення у соцмережі спільноти "ЖК Набережний квартал Кременчук". Чи то збіг, чи ні, але одним із перших підписників цієї спільноти "ВКонтакті" є нинішній депутат міської ради - однопартієць мера Микола Бокован.

За тими відеороликами, що розміщено в спільноті, даний проект здається вельми привабливим, але зовсім до іншої позиції можна пристати, якщо виходити з наступного.

Даний кооператив зареєстровано наприкінці 2014 року селі Петропавлівська Борщагівка, що є фактичним передмістям Києва. Керівником та співзасновником вказано пана Єрьоменка Олександра Олександровича (мешканець Хмельницького). Іншими засновниками кооперативу є земляки керівника Юрій Сусляк і Трофімченко Юлія,  а також киянин Артем Шевченко. 

Із названих прізвища Єрьоменко та Трофімченко вигулькують серед інформації щодо керівників та засновників ЖБК "Набережний квартал Схід 2", яке влітку 2015 року опинилось у центрі скандалу, пов'язаного із самобудом багатоповерхівки у Харкові.

Торік даний кооператив мав намір звести багатоповерхівки у Харкові, на вул. Клочковській, 276г. 

Місцеві жителі почали протестувати проти будівництва житлового комплексу "Чайка", яким переймалось наше підприємство. За інформацією харківських ЗМІ, наприкінці травня 2015 року мешканці міста перекрили дорогу на знак протесту проти будівництва. Мітингувальники вийшли з транспарантом «Квартирна афера ЖК «Чайка» і стали впоперек проїжджої частини, перегородивши рух автомобілів.

За словами віце-мера Харкова Ігора Терехова, забудовник уклав договір оренди на земельну ділянку ще в 2007 році терміном до 2030 року. У компанії є дозвіл тільки на підготовчі роботи, але не на знесення зелених насаджень, а тим більше на будівництво. 

Усе це вельми нагадує ситуацію на 1-му Занасипу минулого тижня, але повернемось до подій у Харкові.

Після протестів тамтешніх жителів Департамент ДАБІ у Харківській області скасував реєстрацію повідомлення ЖБК «Набережний квартал схід 2» про початок будівництва багатоповерхівки. Підставою для скасування реєстрації документа стали недостовірні відомості, наведені забудовником. ДАБІ визнала будівництво самочинним.

Епізод 2. Вже згадані засновники ЖБК "Набережний квартал - Кременчук" Олександр Єрьоменко та Трофімченко Юлія є засновниками ще одного житлово-будівельного кооперативу, який має більш просту назву "Резиденція-2", який у 2015 році встиг засвітитися на самовільному будівництві у Хмельницьку. Про це повідомляв хмельницький ресурс "Громадський незалежний портал".

Будували багатоповерхову житлову будівлю по тамтешній вулиці Львівське шосе, 12 взагалі без будь-яких документів. 

 

 

 

Паспорт будівництва з "липовими" даними

 

Що цікаво, ринкова вартість тамтешньої ділянки землі мала б піти з аукціону за 2 млн. гривень, однак дісталась за якихось 379 тис. гривень - стільки коштував ангар, який тут стояв до початку будівництва.

Далі буде...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация