АРГУМЕНТИ БІЗНЕСУ: Треба берегти робочі місця і підприємства, а не «вичавлювати» з них останнє

1 245 0
АРГУМЕНТИ БІЗНЕСУ: Треба берегти робочі місця і підприємства, а не «вичавлювати» з них останнє

Представники підприємств намагалися пояснити меру і чиновникам, що в умовах економічної кризи підвищувати податки не можна, адже це призведе не до збільшення надходжень до міського бюджету, а навпаки – може їх зменшити. Адже підприємства будуть вимушені компенсувати додаткові витрати по платі за землю за рахунок скорочення чисельності працюючих або урізання зарплат. Відповідно зменшаться і надходження до міського бюджету з податку на доходи фізичних осіб, які сплачує кожен найманий працівник зі свого заробітку. А для деяких підприємств таке підвищення плати за землю може стати фатальним. Банкрутство або зупинка виробництва підприємства – не кращий варіант і для місцевої влади.

Заступник голови правління ПАТ «Укртатнафта» (найбільший землекористувач у Кременчуці) Руслан Ляпка на засіданні повідомив, що минулий рік підприємство закінчило зі збитками понад 415 млн. грн.

«Минулого року ми переробили лише 1,9 млн. тонн нафти, як у 1967 році, коли завод тільки розбудовувався. На українському ринку палива встановилась монополія білоруського виробника, тому що Росія їм продає нафту по 300 доларів за тонну, а ми купуємо українську нафту по 400 доларів. Конкуренція жорстка. Ми боремося за кожну гривню витрат. А ви нам хочете підняти відсоток оплати з 1 до 4. Це ляже у собівартість продукції. Ми що - повинні зупинитися?!» - спитав у керівників міста представник «Укртатнафти».

За його словами, наведені мерією приклади інших міст України, де ставка земельного податку встановлена на рівні 3-5% некоректна, бо треба дивитися на саму грошову оцінку землі, яка, на думку Руслана Ляпки, значно перебільшена через помилкові дані, надані мерією інституту, що її розробляв.
«Якби була правильно зроблена грошова оцінка землі, то ми би і за ставки 4% платили таку ж суму», - пояснив керівник підприємства.

 

Минулого року «Укртатнафта» сплатила до бюджету Кременчука 18,2 млн. грн. земельного податку. Якщо його ставки зростуть учетверо, то наступного року від підприємства вимагатимуть більше 73 млн. грн. тільки по платі за землю. Цього року, за зізнанням міського голови Віталія Маленького, підприємство за 5 місяців уже сплатило до міського бюджету 22 млн. грн., в той час як за увесь минули рік було сплачено близько 41 млн. грн. усіх видів податків. До кінця поточного року в мерії прогнозують отримати 57 млн. грн. платежів від «Укртатнафти». Наступного року хочуть отримати майже вдвічі більше. Чи не заріжуть чиновники «курку, яка несе золоті яйця»?

 

Руслан Ляпун зауважив, що у Дніпрі міськрада нещодавно знизила ставку земельного податку з 3% до 1%, розуміючи, що підприємства працюють в умовах жорсткої кризи і треба їх якось підтримувати.

«Треба дивитися, в яких умовах працює підприємство. Навіщо ж нас добивати? Хто буде тоді наповнювати міський бюджет?» - поставив риторичне питання представник підприємства. Його підтримали депутати міської ради.

«Необхідно дивитися на фінансовий результат роботи підприємства. Якщо він поганий, не треба тиснути», - заявив керівник фракції Радикальної партії Дмитро Кавунник.

«Нам необхідна повна інформація. «Укртатнафта» дає Кременчуку 15% усіх доходів – це містоутворююче підприємства і його треба берегти», - доповнив свого колегу депутат від «Рідного міста» Олександр Роженко.

«Важливо отримати гроші у бюджет, а не рахувати те, скільки їх можна було б отримати. Якщо плата за землю зросте, у нас залишиться єдиний шлях – скорочувати людей! Ми підтримаємо міські ПТУ, а де тоді їхні випускники будуть працювати? Робочих місць не залишиться», - зазначив керівник юридичного управління ПАТ «Укртатнафта» Руслан Міловидов.

Він зауважив, що у такому разі підприємство також буде змушене відмовитися від 400 га, які наразі використовуються як санітарно-захисна смуга. Міській владі тоді доведеться за власний кошт утримувати цю територію.

«Промисловість падає. Нам би утримати те, що є! КНПЗ берегти треба. Поки в країні війна і криза, не можна підвищувати податки. Немає нічого дорожче робочих місць у Кременчуці. На останні 2,5 року в місті скоротили 9 тисяч працівників, зупинилися підприємства. Ми збільшення ставки земельного податку не підтримуємо», - заявив керівник спілки роботодавців Анатолій Литвиненко і закликав приймати зважене рішення.

Він додав, що на сьогодні бюджет Кременчука перевиконується більш ніж на 50 млн. грн. і закликав владу більш розумно витрачати ці кошти, а «не вичавлювати останні соки з підприємств». Такі аргументи у відповідь на плани влади навели кременчуцькі підприємці.

Нагадаємо, що у вівторок, 14 червня, на сайті Кременчуцької міської ради має бути оприлюднений остаточний варіант проекту рішення та аналізу його впливу, який у четвер надрукує «Вісник Кременчука». 21 червня у мерії планують провести чергове засідання робочої групи, щоб іще раз обговорити ставки земельного податку у Кременчуці.  А до 15 липня міська рада має прийняти з цього питання своє рішення.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация