США надає Україні 1 млрд доларів кредитних гарантій на «соціальну підтримку»

755 0
США надає Україні 1 млрд доларів кредитних гарантій на «соціальну підтримку»

«3-го червня відбулось підписання угоди про надання кредитних гарантій обсягом 1 млрд доларів між урядами України та США. Переговори щодо ініціювання підписання цієї угоди проводились між вищим керівництвом України та США… Завдяки цій угоді Україна отримає додаткові можливості для підтримки та захисту найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів», - ідеться у повідомленні.

Від уряду України угоду підписав міністр фінансів Олександр Данилюк, а від уряду США - посол США Джеффрі Р. Пайєтт та уповноважений представник місії USAID Джоель Сандефур.

У Мінфіні повідомили, що кошти у розмірі 1 млрд доларів, які будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, «надійдуть до загального фонду державного бюджету і будуть використані на соціальну підтримку найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня», - йдеться у повідомленні.

Вказано, що ця угода є вже третьою кредитною гарантією, що Україна отримала від уряду США. Дві попередні угоди, які були укладені у 2014 та 2015 роках, дозволили Україні залучити 2 млрд дол. на зовнішніх ринках за рекордно низькими ставками та спрямувати їх на втілення програми реформ.

У Мінфіні назвали умови випуску єврооблігацій на суму 1 млрд дол. на міжнародних ринках капіталу: строк погашення 5 років (у 2021 році), рекордно низька відсоткова ставка за всю історію України - не вище 2% річних.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация