П’ятирічка культури, ч. 1: на Раківці музичну школу перетворять на школу мистецтв з купою нових напрямків

447 0
П’ятирічка культури, ч. 1: на Раківці музичну школу перетворять на школу мистецтв з купою нових напрямків

Декілька років культура у Кременчуці потерпає: кількість бібліотек зменшили, книжковий фонд залишає бажати кращого, навчання в музичній школі дорожчає… Але є проблиск надії, нехай і за кошти самих кременчужан, які поповнюють міський бюджет.

На вебпорталі Кременчуцької міської ради опублікували документ «Про затвердження Комплексної програми розвитку культури і туризму Кременчуцької міської територіальної громади на 2022–2026 роки». Його мають розглянути 23 листопада, ймовірно, на останній цього року сесії.

Програма містить декілька розділів, у яких ідеться про необхідне фінансування на наступні п’ять років. Попередні розрахунки показали, що розвиток та підтримання культурно-мистецької діяльності в місті коштуватиме громадянам 110 515 860 грн.Розділ №4 стосується мистецької освіти, і в міської влади з цього приводу лише одна глобальна ідея – реконструювати Кременчуцьку дитячу музичну школу №2, що на вул. Генерала Манагарова, 16. До 2026 року вона має почати працювати не тільки у сфері початкової музичної освіти, а й відкрити нові напрямки роботи: дитяча хореографія, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво, комп’ютерний дизайн і так далі. У переліку не відкрили повного списку, якщо він взагалі є.

Другим пунктом у плані йдеться про заміну вікон, прибудову пандусів, заміну паркану та придбання меблів, і, вочевидь, ідеться про цю ж школу. А в третьому пункті написали про те, що зміцнять та розвинуть матеріально-технічну базу всіх мистецьких шкіл: придбають музичні інструменти, аудіо- та відеоапаратуру, комп’ютерну техніку.

Цілком можливо, що розвиток культури завершиться створенням самого лише документа програми, а потім асигнування йтимуть на інші речі. Адже чиновники поспішати нікуди не збираються – у 2022 році на майбутню школу мистецтв та оновлення старих закладів мистецтва виділяють трохи більше ніж 600 000 грн. А вже потім у плані – щорічно по два мільйони гривень.

Чиновники поспішати нікуди не збираються – весь 2022 рік витратять на створення проєктно-кошторисної документації для реконструкції музичної школи №2 і потроху закуповуватимуть інструменти та апаратуру. Всього наступний рік «з’їсть» з бюджету на ці цілі 608 000 грн. Уже потім щорічно виділятимуть приблизно по 2 000 000 грн.

 

Загальна сума коштів, яку мають затвердити на сесії для цього розділу Програми, – 8 917 000 грн.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация