Гроші виділили, результату немає. Падіння без злетів Громадського бюджету

1 363 0
Гроші виділили, результату немає. Падіння без злетів Громадського бюджету

Через якихось два з гаком місяці почнеться 2022 рік, а у Кременчуці, схоже, досі 2018. У Громадському бюджеті так точно. Тому що кременчужани, які створювали свої проєкти на ГБ, та ті, хто віддавав свої голоси, досі чекають.

Здавалося б, самі містяни підказують міській владі, чого вони хочуть. Але у можновладців свої погляди на те, що потрібно громадянам. Інакше не можна пояснити, чому у Кременчуці потроху з’являються ресторани, заправні станції, стоянки та супермаркети, але ніхто не хоче братися за будівництво культурних закладів чи облагороджування зон відпочинку. Тож не дарма Кременчук вважають промисловим містом, і далеко не туристичним.

У ГБ за 2017 рік реалізовано десять проєктів загальною вартістю майже 2 500 000 грн, і не реалізували один. Його відхилили, тож багатофункціонального спортивного майданчика на вул. Юрія Кондратюка не буде. І ще з 2018 року три проєкти досі чекають, поки до них дійдуть руки, але все ніяк.

Перший – це перетворення Міського саду в драйв-парк, поділений на три зони: велотрек, зона street workout та ігровий майданчик для сімей з дітьми. Знову ж таки, зараз Міський сад аж ніяк не схожий на драйв-парк, і навряд чи колись стане. Тож проєкт не втілять у життя, але він досі на сайті ГБ знаходиться у розділі «На реалізації».

Другий – створення наземного світлофора біля КрНУ на перехресті вул. Першотравневої та вул. Академіка Маслова. Експериментальний проєкт, маленька дрібничка, яка збільшила б престиж нашого міста, бо такого немає в тій же Полтаві. Вочевидь, є якась проблема, яка заважає поставити у нашому місті нові світлофори… Щоправда, після голосування біля центрального скверу нові світлофорні об’єкти все ж встановили. Але не наземні, а звичайні.

Третій проєкт – створення релакс-зони у Крюківському парку. Активістка Марина Орлова дізналася, що проєкт заморожений. «Сто тисяч залиті в бетон», - констатувала вона.

 

Читайте також: Скандал у мерії, бо кошти використані, а результату немає, або Чому Крюків – чарівний?

 

Є ще нереалізовані проєкти Громадського бюджету за 2018, 2019 та 2020 роки. Цьогоріч голосування не було. Чи доречно буде знову пропонувати громадянам голосувати за оновлення нашого міста, якщо це оновлення робиться дуже неохоче? І чи буде надалі мотивація у кременчужан витрачати свій час та свої нерви на те, щоб пропонувати щось нове?

Завтра о 15:00 має відбутися засідання робочої групи з питань впровадження Громадського бюджету, на якому, можливо, дадуть відповідь на те, чому проєкти за 2018 рік досі лежать у шухлядці.

І головне питання – на що витратили гроші платників податків, якщо проєкти по декілька років знаходяться на стадії реалізації й не планують завершуватися?

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация