Гроші Кременчука: освітяни хочуть закупити дорого застарілі комп'ютери

1 875 0
Гроші Кременчука: освітяни хочуть закупити дорого застарілі комп'ютери

Департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 10 травня цього року оголосив про закупівлю стаціонарних комп'ютерів (монітор, системний блок, мишка та клавіатура) у кількості 48 штук. Загальна очікувана вартість складає 480 тис. гривень (10 тис. гривень за один комп'ютер).

Учасники торгів мають подати свої пропозиції до Департаменту до 9-ї години ранку 8 червня.

На перший погляд, дана закупівля не має викликати запитань, але, ознайомившись технічним завданням (специфікацією), виникла купа запитань.

Сама техніка повинна мати такі показники:

 

 

Питання виникли по "серцевині" обчислювальної машини: в якості орієнтиру освітяни обрали процесор фірми "Інтел" саме моделі Сore i5-3470 та материнську плату до нього.

Процесор нині цікавий з кількох причин:

- він уже знятий з виробництва,

- є застарілою моделлю,

- має слабкий інтегрований графічний адаптер (Intel HD 2500),

- ті екземпляри, шо залишились у продажу, мають високу ціну - близько 5300 гривень (більше половини очікуваної вартості 1 комп'ютера). 

Хоча процесор побудований на вже старій технології "Ivy Bridge", після якої виробник здійснив випуск ще 3-х поколінь, він зазвичай цікавить тих, хто хоче зібрати потужну гральну машину. 

Навіщо купляти такий дорогий та ще й знятий з виробництва "камінець", залишається загадкою, адже гра в сучасні ігри - це не навчальний та/або не робочий процес.

Як вказують продавці, для навчального та/або робочого процесу у плані "ціна-потужність" найбільш оптимальним варіантом називають модельну лінійку процесорів Core i3 останніх трьох генерацій  - такі "камінчики" в середньому дешевше за вказаний Intel Core i5-3470 на 2 тис. гривні, але у потужності практично не програють. 

ТЕПЕР ПО ЦІНАХ. Та конфігурація комп'ютера, яку в Департаменті освіти хочуть купляти, дешевше 11 тис. гривень нині не знайдеш, - через високу конкуренцію оптові ціни не дуже відрізняються від цін інтернет-магазинів

Розраховуючи ціну освітянської машини, ми брали за основу моделі комплектуючих, які вважаються надійними та недорого коштують.

Заміна в тендерній документації  процесора Intel Core i5-3470 на, скажімо, процесор Intel Core i3-4160 (архітектура Haswell) дасть розумну економію у більше ніж 2000 гривень. Крім того, наявне графічне ядро дозволяє займатися операціями з відеомонтажу, оскільки здатне відтворювати 4К відео.

При використанні запропонованого варіанту освітяни можуть вкластися у 430 тисяч гривень, а не в 480.

Станом на сьогодні (ранок) отримати коментар у контактної особи Департаменту, яка відповідальна за контакти по торгах, не вдалося через її відсутність на робочому місці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация