Підрядників кинули на гроші, дітей нагородили стресом, а влада Кременчука прикинулася "мертвим жуком"

1 770 0
Підрядників кинули на гроші, дітей нагородили стресом, а влада Кременчука прикинулася "мертвим жуком"

Цього навчального року не всі кременчуцькі дитячі садочки відкрилися й були готові прийняти вихованців і все через ремонтні роботи, які, так скажімо, раптово "заморозилися" в самому їх розпалі.

Хто в цьому винен, з'ясовували наші колеги з телеканалу "Візит", з якими зв'язалися батьки, дитина яких відвідує один із дитсадків у нагірній частині міста. Й мова тут про садочок №62, який виявився не готовим прийняти діток ні першого вересня, ні сьогодні, ні найближчим часом.

Про цю ситуацію раніше писала і "Програма Плюс", до якої в розпачі також звернулися батьки, які змушені були шукати інші дитячі садки для своїх малюків або ж залишати їх удома, беручи відгул на роботі. Такого в Кременчуці, дійсно, давно не було. 

Як виявилося, не лише дитячий садок №62 через незавершений ремонт не готовий прийняти діток. В аналогічній ситуації опинилися й інші дошкільні навчальні заклади (№№2,5,11,18,62,64,70) та навіть гімназія №28, яка також не встила завершити ремонт і тому була змушена відправити школярів на онлайн-навчання. 

 

Скріншот із сюжету телеканалу "Візит"

 

У мерії зазначили, що винуватими в цій ситуації є підрядники, які не встигли вчасно здати об'єкти. Вони ж заявили, що роботи не просуваються через відсутність фінансування.

Дитячий садочок №62 і провалена модернізація кременчуцьких владників

Як відомо, дитячий садок №62 потрапив до Програми тепломодернізації бюджетних закладів міста й нині там повинні проводити ремонтні роботи у внутрішніх приміщеннях харчоблоку. Спочатку батькам обіцяли, що їхні діти повернуться в садочок на початку вересня, але згодом вони отримали повідомлення, що садочок не готовий до нового навчального року й пропонували залишити дітей удома. 

 

Скріншот із сюжету телеканалу "Візит"

 

Як стало відомо зі слів директорки ЗДО №62 Оксани Івахненко, дітей тимчасово розформували в інші заклади, а коли завершиться ремонт у їхньому рідному дитсадку - невідомо, але ремонтні роботи начебто просуваються. Проблема ж полягає в тому, що дітям, які тепер вимушені відвідувати інші дитсадки, дуже важко звикнути та адаптуватися до нових умов. У Департаменті освіти міста Кременчука на все це традиційно розводять руками. 

Журналісти "Візиту" дізналися, що фірма, яка виконує, згідно з договором, ремонтні роботи в шести навчальних закладах Кременчука, два місяці не отримувала прописаного в угоді фінансування з ЄБРР, відповідно люди, які працювали на об'єктах, ризкували не отримати чесно зароблене. 

 

Скріншот із сюжету телеканалу "Візит"

 

Як розповів прораб столичної фірми ТОВ "Буд Плюс" Роман Івашкевич, їхній керівник був змушений брати гроші з інших об'єктів, щоб хоча б щось виплатити працівникам.

Куди ж поділися гроші, виділені з ЄБРР?

"Гроші нікуди не можуть дітися. Якщо Євросоюз дає гроші, то кожну декаду вони мають відзвітуватися, куди ці гроші пішли, і показати документи, куди вони пішли..." - зазначає пан Роман, який думає, що гроші були якимось чином вкрадені. 

Тож наприкінці літа фірма, яка, пропрацювавши в садочках увесь сезон і не отримавши за це кошти, виділені з ЄБРР, здалася. Вона підписала акти виконаних робіт і перестала працювати на об'єктах. 

"Таке враження, що керівництво міста - космонавти. Вони не знають нічого. Або вони, як діти люблять казати, "клеять дурня з себе" чи вдають "мертвого жука", - лягли і не знають, що робиться. Я послухав їхні коментарі, де будівельники такі-сякі. Якби йому (йдеться про мера - авт.) три місяці не платили зарплату, що б він сказав? Закінчився серпень і скоріше за все ті гроші були покладені на депозитний рахунок. І ось місяць закінчився - вони відсотки заберуть і сказали, що в перших числах вересня гроші будуть. Дуже все просто..." - додає підрядник. 

Тож тепер працівники чекають своїх чесно зароблених коштів і зазначають, що відновити роботи буде нелегко, адже, по-перше, ремонт у садочках знаходиться на різних стадіях - десь потрібен місяць, десь тиждень, а по-друге, бригади розійшлись і знову зібрати людей, яких, грубо кажучи, "кинули на гроші", буде важко. 

І висновок з усього цього щодо своєї супероплачуваної, але вкрай не бездоганної роботи потрібно зробити нашим владникам, які допустили таку ситуацію, коли перше вересня було зірвано в сотні маленьких кременчужан. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация