Безкоштовного проїзду для старшокласників у Кременчуці не буде. Мер вважає це популізмом

828 0
Безкоштовного проїзду для старшокласників у Кременчуці не буде. Мер вважає це популізмом

Вчора, 30 червня, в Кременчуці пройшла шоста сесія восьмого скликання Кременчуцької міської ради. На ній у останньому, 37, питанні порядку денного (не враховуючи додаткових) ішлося про внесення змін до Програми соцзабезпечення та соцзахисту населення міської громади «Турбота» на 2021-2023 роки.

Зміни стосувалися забезпечення безкоштовного проїзду учнів 10-11 класів. На питання мера Віталія Малецького про те, чому не внесли учнів 8-9 класів, співавторка проєкту Лариса Гориславець натякнула, що тут уже ініціатива лежить на самому міському голові. Тому що з самого початку проєкт передбачав безкоштовний проїзд для школярів усіх класів, але на кількох комісіях депутати розкритикували документацію та змусили зменшити видатки на дітей.

Від депутатки пролунала пропозиція порадитися та прийняти правильне рішення, але мер Малецький думками був далеко – після пропозиції Лариси Гориславець він повідомив, що згадує цитати Отто фон Бісмарка. Які саме – не уточнив, тож у депутатів не було можливості просвітитися так само, як Віталій Малецький.

Мер сказав, що багато зауважень щодо проєкту рішення від фінансистів і профільних заступників. Головна теза – міський голова не хоче вводити пільговий проїзд старшокласникам, тому що образяться учні середньої школи та училищ і студенти першого курсу. Тобто хай уже погано буде всім, бо якщо комусь буде добре, інші образяться?

Олександр Плескун усе ж порадив знайти 308 000 грн, тому що це не так уже й багато для бюджету міста. Варто зазначити, що на вітер ці гроші не підуть. Нагадаємо, «Програма Плюс» провела нескладні математичні розрахунки й порівняла вартість утримання «фіолетової» комунальної газети з вартістю пільгового проїзду для школярів. Півтора випуска газети «Кременчуцькі новини» бюджету Кременчука коштують стільки ж, скільки безкоштовний проїзд для старшокласників до кінця 2021 року!

 

Читайте також: Наші пріоритети: у Кременчуці друк «фіолетової» газети в рази дорожчий, ніж пільги на проїзд школярів

 

Але, на думку Віталія Малецького, яку він озвучив під час сесії, введення пільг для старшокласників у громадському транспорті – це популістське рішення. Його, як завжди, підтримав депутат Микола Бокован – додав, що поспішати нікуди, цьогоріч зміни в бюджет краще не вносити. Він зазначив, що гроші, які запропонували виділити, відносно невеликі, «але давайте витрачати кошти на дійсно потрібні речі».

Після цього міського голову наче «понесло» – спочатку він прив’язав депутатку Ларису Гориславець до боргів КрАЗу, а потім спитав у депутата Богдана Лазоренка: «Ви й читати вмієте навіть?», коли той став на захист колеги.

Знову в залі сказали про те, що варто зекономити на випуску затратної для бюджету міста провладної газети. Якщо вже не виділяти гроші для дітей, то варто переглянути витрати та направити кошти на медицину.

Рішення прийняли – 31 голос «за». Але, як повідомив міський голова, грошей на це немає, тому не варто очікувати, що учнів 10-11 класів з першого вересня безкоштовно возитимуть у маршрутках та тролейбусах.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация