Тепер тарифи на тепло й гарячу воду в Кременчуці затверджуватиме мер Малецький без узгодження з НКРЕКП

811 0
Тепер тарифи на тепло й гарячу воду в Кременчуці затверджуватиме мер Малецький без узгодження з НКРЕКП

Місцеві органи влади будуть встановлювати тарифи на тепло і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та житлокомпослуг (НКРЕКП), розробила досить цікавий проєкт постанови про передачу повноважень щодо затвердження тарифів на рівень місцевих органів влади.

Йдеться про фактичну відповідальність за тарифи на теплоостачання, яку по суті знімуть із себе і перекладуть на міста. 

Про це повідомила член НКРЕКП Ольга Бабій на Ukrainian Gas Open 2021, організованому Energy Club, пишуть центральні ЗМІ.  За її словами, зміни в ліцензійні умови на виробництво і постачання тепла було схвалено НКРЕКП ще 9 червня. 

Як зазначила Бабій, «це зробили тому, що коли в НКРЕКП намагалися самостійно встановити тарифи, часто органи місцевого самоврядування не погоджували цю процедуру, і були міста, які в момент прийняття тарифів не дозволяли це зробити через громадський опір на місцях...»

Член комісії також послалася на Програму діяльності Кабміну, згідно з якою одним з напрямків реалізації мети з надання якісних комунальних послуг є передача повноважень з регулювання діяльності підприємств теплопостачання — узгодження інвестиційних програм і встановлення тарифів — з державного рівня на рівень місцевих органів влади.

Водночас НКРЕКП, як регулятор, не відмовляється від розробки Ліцензійних умов і правил. Вони будуть здійснювати щоквартальний моніторинг діяльності таких підприємств.

"Ринок теплопостачання ми не покидаємо, ми залишаємося там ідеологом ліцензійних умов", — підкреслила Бабій.

Як це все відбуватиметься насправді, можна здогадатися, адже наші кременчуцькі тарифи на теплопостачання "вище неба", навіть при тому, що їх погоджує НКРЕКП. Якщо ж тепер їх погоджуватиме місцева влада Кременчука, то тарифи, не виключено, що зростатимуть і можуть бути взагалі "непідйомними" для кременчужан у майбутньому. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация