Відкати на дорожніх роботах у Полтавській області становили 30%: слідство триватиме ще рік

1 211 0
Відкати на дорожніх роботах у Полтавській області становили 30%: слідство триватиме ще рік

Ще на рік, до 17 січня 2022 року, Октябрський райсуд Полтави за клопотанням слідчого Нацполіції Пилипенко А.В. продовжив строк досудового розслідування привласнення обласними посадовцями бюджетних коштів на дорожніх роботах у Полтавській області у 2018-2019 роках, а також на виготовлення проектної документації.

Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Відповідно до оприлюднених в ухвалі даних, державне підприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та структурного підрозділу Полтавської ОДА заздалегідь повідомляло переможцям тендерів із закупівлі ремонтних і будівельних робіт, а також проектної документації про необхідність повернення частини отриманих бюджетних коштів «у вигляді готівки за сприяння у перемозі в тендері та надання можливості виконання робіт (30% від отриманих коштів)». 

 

 

Читайте також: Темні конячки в Службі автодоріг Полтавщини. Як на дірявих дорогах чиновники своє майбутнє "будують"

 

Коли кошти потрапляли на рахунки переможців тендерних торгів, які фактично виконують будівельні роботи (ТОВ «Трансресурси», ТОВ «Бахмачгазбудсервіс», ПП «ТМ-Новатор», ТОВ «Ростдорстрой»), частину з них відразу перераховували за бітум, щебінь та інші матеріали підприємствам «транзитно-конвертаційної спрямованості», які у власному бухгалтерському обліку підміняли номенклатуру, що свідчить про розірвання ланцюга постачання окремої товарної групи. 

Надалі бюджетні кошти обготівковувались і, як підозрюють у нацполіції, протиправно привласнювалися службовцями ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та Департаменту містобудування, архітектури та з питань ЖКГ Полтавської ОДА.

 

На фото: Тимофій Голбан (керівник Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА) та Олексій Басан (керівник ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області»). Фото “Полтавщина”

 

Інший механізм привласнення бюджетних коштів, як вважає слідчий, полягає у завищеній вартості проектних робіт, які в подальшому обготівковувалися через фізичних осіб-підприємців та протиправно привласнювалися.

Мова йде про групу фірм, керівником, засновником і власником яких виступали мешканці Полтави – Руслан Русанов і Юрій Бєлодєд (ТОВ «Група Компаній «Укрсервіспроект»,  ТОВ «УСП «Укрбудпроект», ПП «Укрсервіспроект», ПП «УСП «Мегаполіс», ТОВ «Неоінжиніринг», ТОВ «Укрсервіспроект», ТОВ «УСП «Інспецпроект», ТОВ «Укрінжбудпроект») 

 Протягом 2018 року вищевказані підприємства отримали близько 30 млн грн з Полтавського обласного бюджету за договорами виконання проектних робіт із ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та Департаментом містобудування, архітектури та з питань ЖКГ Полтавської ОДАЧитайте також: Хто їсть наші дороги? Служба автодоріг Полтавщини без торгів віддала улюбленій фірмі 157 млн грн

 

Крім того, як встановила Держаудитслужба в Полтавській області, у 2018 році ці установи використали кошти субвенції на суму понад 68 млн гривень, попри те, що роботи по 33 об`єктах у 2018 році не виконувались та до переліку на 2019 рік не були включені. На виготовлення проєктно-кошторисної документації за зазначеними об`єктами було витрачено понад 29 млн грн.

Як зазначається в ухвалі, «замість того, щоб використовувати надані за розпорядженням КМУ кошти на чітко передбачені цілі, службові особи Департаменту містобудування, архітектури та з питань ЖКГ Полтавської ОДА, ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» за попередньою змовою із СГД, шляхом вищезазначених схем привласнюють, без належного оформлення або з недостовірним внесенням даних до відповідних документів, частину виділених коштів». 

Нагадаємо, кримінальне провадження за фактом протиправного привласнення бюджетних коштів посадовими особами (ст. 191 ККУ) було відкрите в липні минулого року. Стаття передбачає максимальне покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

На даний час про підозру у вчиненні даного злочину не було повідомлено жодній особі. І традиційно наостанок зазначимо, що слідство триває і триватиме, як говорилося вище, до середини січня 2022 року. 

З електронною версією ухвали можна ознайомитися за посиланням.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация