Бо не герої: області чиновники створили величезні проблеми онкохворим і діабетикам Полтавщини

1 480 0
Бо не герої: області чиновники створили величезні проблеми онкохворим і діабетикам Полтавщини

Те, що Полтавське обласне комунальне підприємство "Полтавафарм" переживає наразі не найкращі свої часи, відомо давно. Що ж із підприємством, яке постачає у медзаклади нашої області, в тому числі й до лікарень Кременчука, медикаментозні препарати, зокрема інсулін для діабетиків і психотропні препарати для онкохворих, буде далі - невідомо.

Кінець? Принаймні так думають розгублені пацієнти лікарень та хворі. Свої обурення вони виклали у відкритому листі полтавським чиновникам.


Звернення до голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького та до депутатів Полтавської обласної ради було опубліковане на сайті "Полтавщина". 

У ньому громадяни, посилаючись на той факт, що "владна верхівка" - це також живі люди, які мешкають в Полтавській області, мають сім’ї, дітей, які, не дай Боже звісно, але час від часу також інколи хворіють та потребують медикаментозної допомоги!

"Спробуйте на мить уявити собі, що хтось з Ваших близьких людей, друзів чи просто знайомих потребує ліків, які Ви не можете ніде знайти. Ви — впливова, авторитетна людина, яку знають та поважають в області — не можете їм допомогти!

І от Вам доводиться 2-3 рази в місяць їздити до Києва чи Харкова за цими препаратами! Кидати всі справи, тратити гроші, час, нерви.

Уявили? І як Вам? Мабуть не дуже приємно", - пишуть люди. 

Проблема в тому, що вже сьогодні в більшості районів Полтавської області немає наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, інсулінів, ліків внутрішньо аптечного виготовлення тощо. Їх просто немає, бо, як зазначають громадяни, ПОКП "Полтавафарм" - фактичний банкрут і в цьому винуваті зокрема вони - чиновники, дозволяючі декому із керівництва займатися на роботі незрозуміло чим. 

"Саме Ви призначали туди тимчасових керівників, звільняли попередників не вимагаючи звітів, закривали очі на їх злочинні дії та порушені стосовно них кримінальні провадження, ігнорували листи, звернення та застереження працівників підприємства.

І результати таких Ваших діянь не забарилися! ПОКП «Полтавафарм» — фактичний банкрут!", - зазначають автори листа. 

Відсутність в аптеках життєво необхідних препаратів, масове закриття аптек та звільнення фахівців в районах області, невиплата заробітної плати, борги з комунальних платежів та колосальні борги за товари та судові позови — ось як наразі виглядає успішне та прибуткове підприємство.

Бо, як відомо, загальна заборгованість по балансу на початок 2020 року в розмірі 82 млн грн та від’ємне значення власних обігових коштів підприємства не залишають ніякої надії на покращення ситуації.

Громадяни просять чиновників відповісти на деякі питання, зокрема: 

Де багатьом з них придбавати наркотичні знеболювальні препарати для онкологічних хворих при наданні їм амбулаторної паліативної допомоги?

Що робити психічно хворим особам без психотропних лікарських засобів?

Де зберігати запас наркотичних засобів для надання замісної підтримувальної терапії наркозалежним особам?

Де брати ліки населенню в сільській місцевості?

Хто буде забезпечувати лікувально-профілактичні заклади та мешканців області ліками, виготовленими в умовах аптеки, яким не має аналогів заводського виготовлення?

Хто забезпечить область запасами препаратів на випадок епідемій чи техногенних катастроф?

По чиїй вині приблизно 600 працівників ПОКП «Полтавафарм» повинні будуть поповнити армію безробітних та претендувати на отримання соціальних виплат по безробіттю?

На скільки зменшаться надходження податків та зборів до бюджетів різних рівнів, в тому числі пенсійного фонду після закриття ПОКП «Полтавафарм»?

Вони, звісно, не сподіваються отримати відповіді, бо це б принизило їх самих у очах у потенційних виборців.

На думку авторів, цей відкритий лист вже не благання про допомогу, якої, чекати, на їх думку, марно, "він несе лише інформаційний характер".

Бо усі, й не лише полтавці, повинні знати своїх "героїв" і врахувати це на наступних виборах до місцевих органів влади.

"А для Вас знищення ПОКП "Полтавафарм" повинно стати пожиттєвою ганьбою та соромом для Ваших нащадків!", - зауважили жителі Полтави. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация