Сіль на бюджетні рани. Кременчуцькі комунальники та їх щорічна купівля "білого порошку" в нікуди

1 657 0
Сіль на бюджетні рани. Кременчуцькі комунальники та їх щорічна купівля "білого порошку" в нікуди

Через тиждень весна... А Кременчук уже готовий до масштабних снігопадів і ожеледиці. І не смійтеся, бо це все справа дуже серйозна, принаймні для наших комунальників, які вже визначилися із переможцем на поставку в наше місто 50 вагонів кам'яної солі.

Зрозуміло, що представники комунальних підприємств Кременчука, зокрема КП "КАТП 1628", люди дуже ділові та зайняті, як і чиновники, й у них немає зайвого часу подивитися навіть прогноз погоди хоча б на тиждень, не кажучи вже про місяць. 

Якби вони це зробили заздалегідь, то, напевно, не робили б таких дурниць і замовили б солі в рази менше. І тут знову питання в понятті раціональності, яке їм невідоме. 

Цьогоріч КАТП 1628 замовило 3 000 тонн кам'яної солі, або 50 вантажних вагонів для боротьби з ожеледицею.

Переможцем тендера, як і минулого року, стало ТОВ "Костанза", яке зареєстроване в Києві. Сума угоди із так званою знижкою, внаслідок якої й перемогла дана фірма, становить 2 млн 887 тис. 342 грн.

 

 


Але чи доречно було купляти саме таку кількість солі, якою насправді посипатимуть не дороги, а нашу бюджетну рану? 


 

Бо, по-перше, запаси з минулих років не могли так швидко закінчитися, адже, нагадаємо, у 2019 році комунальне підприємство "КАТП 1628" замовило 3 500 тонн солі для посипання місцевих доріг на загальну суму 3 млн 697 тис. 470 грн. І варто зазначити, що в цьому тендері було декілька змін, остання - від 13 січня 2020 року.

Перші ж стосувалися змін джерел фінансування. При укладенні договору зазначалося, що більшу частину витрат за сіль для доріг візьме місто, а так як минулого року в міському бюджеті була чорна діра, частину витрат взяло на себе комунальне підприємство КАТП 1628. 

І цим не обмежилися.

Остання угода між ТОВ і нашими комунальниками від 13 січня вже цього року стосувалася подовження дії договору за тендером від 2019 року на поставку солі в Кременчук. Мова йде про кінець березня 2020 року, до якого цей договір погодили продовжити. З міського бюджету на баланс ТОВ "Костанза" передбачили 739 тисяч 494 гривні. 

І тут така ось прикольна штука. 

Водночас КП "КАТП 1628" створює 14 січня новий тендер у системі Prozorro, яким замовляє понад 3 000 тонн солі для промислових потреб. Уже при укладеній додатковій угоді з ТОВ "Костанза".

Хм. 

 

 

Без солі страва (чи справа?) буде прісною, згодні. Але навіщо її так багато в Кременчуці, де падають дерева, але аж ніяк не сніг із неба?

Можливо, в умовах кризи міського бюджету наші чиновники хочуть побудувати соляний завод чи засипати цією сіллю наше Дніпро (щоб риба не подохла), чи, може, залатати діряві дороги й тротуари? 

Одне точно відомо, що з такою погодою та з минулими закупівлями солі доречність такого придбання цього року комунальниками вкрай сумнівна.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация