Реконструктори Придніпровського. Мер Малецький, УКБ Кременчука і злочинна схема розкрадання коштів

2 298 0
Реконструктори Придніпровського. Мер Малецький, УКБ Кременчука і злочинна схема розкрадання коштів

І знову міський голова Кременчука Віталій Малецький — зірка, але цього разу чергової судової ухвали. І не тільки він, а й підпорядкований йому начальник міського управління ЖКГ Іван Москалик та зіркові підрядники-будівельники, які в нашому місті отримують усе, і не важливо, оголошено на солодкий об'єкт тендер чи ні. Тож не дивно, що діями одних та інших, бо за підтримки їх особисто, ймовірно, все так і відбувається, зацікавилися в правоохоронних органах...

Як повідомляється на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, на початку лютого суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олена Предоляк розглянула клопотання слідчого, в якому той просив про тимчасовий доступ до речей і документів по справі від 7 березня 2018 року про привласнення майна посадовими особами Кременчука, шляхом зловживання службовим становищем.

І в цій справі, за якою наразі здійснюється досудове розслідування, головними героями є міський голова Кременчука Віталій Малецький, начальник управління житлово-комунального господарства Іван Москалик та "святий" підрядник міськвиконкому - будівельник Сергій Галата. 

Під час досудового розслідування було встановлено, що службові особи розпорядників бюджетних коштів Кременчука протягом 2017-2018 років, вступивши в злочинну змову зі службовими особами суб'єктів підприємницької діяльності, умисно і з корисливих мотивів внесли до актів виконаних робіт завідомо неправдиві відомості.

Ці відомості в подальшому стали підставою для перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок суб'єктів господарювання (підрядникам) за роботи, товари чи послуги, які фактично не були виконані. Або які були виконані не в повному обсязі з використанням матеріалів, які не передбачені умовами проєктно-кошторисної документації, або за матеріали, які придбані за значно завищеними цінами. 

Згідно з наявною оперативною інформацією, посадові особи Кременчуцької міської ради, а саме: мер Кременчука Віталій Малецький з начальником управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради Іваном Москаликом та підприємцем Сергієм Галатою, який є фактичним власником ПП "Будівельний дім Будівництво", ТОВ "Легбудпроект", ПП "Будмонтажпроект-17", розробили злочинну схему з отримання неправомірної вигоди та розкрадання бюджетних грошових коштів.

 

 

Розкрадання, повідомляється в реєстрі, здійснювалося шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних робіт, щодо обсягів фактично виконаних робіт, поставлених товарів, використаної техніки та завищення їх вартості тощо.  

У результаті вищевказані посадові особи отримували від суб'єктів господарювання конвертовані готівкові грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди за надане бюджетне фінансування за укладеними договорами.

Під час аналізу додатків до декларації з ПДВ правоохоронці виявили, що підконтрольні Сергію Галаті ПП та ТОВ: ПП "Будівельний дім Будівництво", ТОВ "Легбудпроект", ПП "Будмонтажпроект-17", ТОВ "НВП Промтехснаб Кременчук", ТОВ "Дизайн Комфорт", ПП "Гасвел", ПП "Енергобудеко", ТОВ "Постачпромбуд" проводять основні роботи в Кременчуці за бюджетні кошти, зокрема, роботи з укладання плитки.

Але, виявилося, що роблять ці роботи підприємці не зовсім чисто. 

"...З метою завищення вартості піску, щебеню, плитки та виконаних обсягів робіт посадові особи вищевказаних підприємств, з метою привласнення бюджетних грошових коштів, вносять недостовірні відомості до офіційних бухгалтерських документів про нібито надані один одному послуги, поставлені товари та виконані роботи..." - йдеться в ухвалі. 

У сукупності з іншими доказами в слідчих є підстави вважати про вчинення розтрати бюджетних коштів і службовими особами комунального виробничого підприємства "Кременчуцьке міське управління капітального будівництва".

Як стверджують слідчі, посадовими особами вищевказаного КВП протягом 2017-2018 років було підписано сумнівні (ризикові) угоди з підприємствами, фактичним власником яких є Сергій Галата. 

Ідеться про угоди щодо реконструкції міського парку "Придніпровський" з усіма коригуючими угодами, також і про договір на будівництво пішохідної доріжки в районі житлових будинків №40-а, 42-а, 44-а по вул. Правобережній та будинку №20-а по вул. Генерала Манагарова. 

Саме тимчасовий доступ до оригіналів цих документів: до договорів зі змінами та додатками, специфікації, листування за вказаними договорами та листування, що передувало укладанню таких договорів, тендерна документація (заявки, пропозиції, протоколи, перелік осіб та майна, технічна специфікація та ін.), податкові накладні та все інше й просили в судді слідчі. 

Представник ПП "Будівельний дім Будівництво", керівницею якого є наразі дружина будівельника Сергія Галати, суд проігнорував, хоча про нього знав.

Але.

 

 

Так як іншими способами довести обставини беззаконня, ніж за допомогою документів, що знаходяться у володінні ПП "Будівельний дім Будівництво", на даний час не є можливим, суд ухвалив клопотання слідчих і надав тимчасовий доступ до документів, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация