Новий прожитковий мінімум і пенсія: кременчужанам "підкинуть" по 70 грн

1 377 0
Новий прожитковий мінімум і пенсія: кременчужанам "підкинуть" по 70 грн

У першу чергу таке рішення вплине на бюджетників, пенсіонерів і тих, хто отримує соціальну допомогу, в тому числі субсидії.

Майбутнє підвищення в липні складе 4,5% від прожиткового мінімуму, також на 4,5% збільшать соціальні стандарти в грудні.

У результаті прожитковий мінімум і мінімальну пенсію в 2018 р. піднімуть на планований рівень зростання цін - 9%.

Наприклад, зараз українські пенсіонери отримують не менше 1373 грн, у липні виплату збільшать до 1435 грн, тобто на 62 грн. Таке нововведення торкнеться тільки тих українців, які не виконали норму по стажу й зараз отримують менше 1435 грн.

Відповідно до чинного закону, українці, які відпрацювали як мінімум 35 років, мають право отримувати мінімум 40% мінімалки. Мінімальна зарплата становить 3723 грн, а гарантований розмір пенсії - 1490 грн.

За оцінками старшого наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень Лідії Ткаченко, через кілька тижнів пенсії зростуть у менше мільйона українців. Решта вже отримують більше 1435 грн.

Наступна індексація в цьому році очікується в грудні. Тоді мінімальну пенсію підвищать з 1 435 до 1497 грн. Таке нововведення торкнеться більшості українців. 

Крім пенсії, індексація торкнеться й прожиткового мінімуму.

Його розрахунковий розмір збільшиться з 1700 до 1777 грн. До прожиткового мінімуму прив'язані посадові оклади чиновників, виплати військовослужбовцям, частина штрафів та навіть субсидії. Наприклад, при доході сім'ї з трьох осіб у 10 тис. грн за прожиткового мінімуму 1700 грн обов'язковий платіж складе 1441,7 грн, а при 1777 грн - уже 1319,5 грн. Відповідно, якщо дохід сім'ї не росте, а прожитковий мінімум збільшується, пропорційно зростає і субсидія.

Зазначимо, військовослужбовці, згідно із законом, мають право на разову матеріальну допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів. Зараз це 3400 грн, а після липневої індексації - 3554 грн.

Мінімальна пенсія в Україні повинна бути на рівні близько 2 772 грн. Саме стільки зараз потрібно українцю, щоб прожити, вважають у Міністерстві соціальної політики. 

Прожитковий мінімум для працездатного населення з урахуванням відрахувань із зарплати становить 4213 грн. До слова, щоб забезпечити значне підвищення пенсій, також доведеться збільшити мінімальні заробітні плати.

Наприклад, якби зараз мінімалка становила 5 тис. грн, то українці, які виконали норму за стажем, отримували б як мінімум 2 тис. грн (замість чинних менше 1,5 тисячі).

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация