У депутата Дениса Терещенка "вкрали першачків" зі школи №2! Розшукає всіх, хто не заховався, і поверне

1 932 0
У депутата Дениса Терещенка "вкрали першачків" зі школи №2! Розшукає всіх, хто не заховався, і поверне

У депутата міської ради Дениса Терещенка покрали першачків. Він заявляє, що буде шукати по всіх школах міста, поки не знайде всіх своїх. І мова тут про заяву пана Терещенка в соціальній мережі ФБ. Він пояснює:

"Зранку перевірив кількість заяв від батьків першачків на вступ до навчальних закладів, розташованих на околицях міста. Результати неприємно вражають! Намагання міністра освіти й науки України Лілії Гриневич зробити освіту однаковою для всіх і покінчити з гегемонією великих шкіл виявилися марними. В місті ігнорується новий Закон України «Про освіту»".

Це треба розуміти так, що Терещенко, який опікується школою №2, розташованою на його окрузі, зацікавлений у тому, щоб нові учні йшли в інші школи. Безумовно, чим більше дітей у школі, тим більше шансів на існування в неї в подальшому.

Звісно, школа - це такий собі осередок, де, побудувавши відносини з батьками, можна отримувати голоси на виборах. Ну і це нормально, якщо депутат щось робить для людей, а не тільки проголошує промови. Тож занепокоєння депутата зрозуміле. 

Батьки ж зі свого боку часто за старою схемою обирають школи для дітей не за принципом наближеності, а за принципом кращої школи. І тут уже в кожного своє розуміння - у когось просто знайомі в школі, комусь подобаються педагоги, комусь ближче до роботи, директор приємніший, дисципліна краща або найкраще обладнання тощо. Тож новий закон направлений на те, щоб батьки вели дітей у школи в районі проживання, що забезпечувало б пропорційне навантаження на школи.

А тут варто додати, що Малецький 30 травня відверто пожурив міністра Гриневич​, заявивши: "Якщо пані Лілія не розуміє, то депутати підкажуть". А саме:

"Міський голова Віталій Малецький зачитав проект рішення, який надійшов від депутата Віктора Калашника.

У ньому йдеться про пропозицію звернутися до міністра освіти Гриневич Л.М. щодо перенесення строків дії терміну виконання наказу МОН №367 Про затвердження порядку зарахування, переведення та відрахування учнів до комунальних закладів освіти.

Малецький промовив:

- Коротко про суть. За 20 днів треба виконати те, що виконується цілий рік. Можливо, міністерство працює на нанотехнологіях, якщо приймає такі рішення. Ми до цього не готові. Це створює додаткові труднощі для батьків першокласників - їм треба підтверджувати місце проживання, медогляд тощо. Ми констатуємо, що 30% дітей, які будуть іти в перший клас, пройшли ці процедури. Коли міністерство 10 травня започатковує процес, який повинен 31 травня завершитися - 21 календарний день, то для першокласників це перший стрес у їхньому житті".

І це рішення про звернення до міністерства було підтримано.

Отже, в пана Малецького і пана Терещенка різні погляди. Тож поки Малецький з депутатами будуть звертатися до міністерства про відстрочення терміну виконання, Терещенко буде шукати своїх першачків і повертатиме їх на власний округ. Тож він пояснює, чим буде займатися в найближчий час:

"Як голова профільної комісії, буду ініціювати проведення позачергового засідання з цього приводу після підписання наказів по всіх школах міста. Проведемо перевірку зарахування кожної дитини! Як депутат 5 округу, «пошукаю» всіх дітей, які з тих чи інших обставин не потрапили до КНВК #2 відповідно до закріпленої за нею території. Шановний Геннадій Москалик
Шановні керівники навчальних закладів міста! 
Приємних канікул)"

На цю заяву Дениса Терещенка відповів Геннадій Москалик - головний освітянин Кременчука:

"Шановний Денис Терещенко! Повідомляю Вам, що Положення про зарахування учнів не створює норму панщини чи "кріпосного права". Зарахування здійснюється територіально або за бажанням батьків на вільні місця. Готовий до спільної перевірки!"

Отже, першачків ідуть шукати. Хто не заховався, той повернеться на свій округ.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация