Вийти з тіні: квартирантам не дозволяють оформляти субсидію

1 715 0
Вийти з тіні: квартирантам не дозволяють оформляти субсидію

Міністерство соціальної політики змінило форму заяви й декларації про доходи для оформлення субсидії. В останній з'явилася графа — "інші доходи". Туди пропонують записувати додаткові кошти, що отримали від здачі квартир в оренду, закордонні заробітки.

— У містах-мільйонниках квартири здають в оренду з бонусом — субсидією на комунальні послуги. Власники помешкань не тільки отримують доходи від нерухомості. Мають автомобілі, предмети розкоші, — пояснили в Міністерстві соцполітики.

— Субсидію на житло, що здають в оренду, оформляє не більш як 1 відсоток власників. Проконтролювати ці доходи майже нереально. За власним бажанням вони не подаватимуть інформацію про додаткові заробітки, — каже експерт з нерухомості 37-річний Сергій Костецький. — Понад 90 відсотків ринку нерухомості в Україні перебуває в тіні. І не планує виходити звідти. Закон дозволяє квартирантам оформляти субсидію. Але більшість власників житла проти. Бо потім буде важко виселити орендатора. Ще й податкова дізнається. За останній рік оренда житла подорожчала на 10–15 відсотків. Однокімнатна в Києві коштує 5,5–6 тисяч гривень. Також стрімко росте комуналка. Її оплачує квартирант.

Найближчі 10 років в Україні не вдасться легалізувати ринок нерухомості. Держава не має достатньо ресурсів проконтролювати цей процес. Крім того, люди повинні розуміти свою вигоду. А не просто платити податки, натомість отримувати мізерні пенсії чи зарплати. Якщо власників житла примусять платити податки, то проблеми виникнуть передусім у квартирантів. Бо вартість помешкань одразу зросте.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация