ЖЕВАГО БИВ, БИВ, НЕ ДОБИВ. ТЕПЕР «СОЛІДАРНІСТЬ» Б’Є І ДОБ’Є. Кременчуцький автозавод перед кінцем

1 902 0
ЖЕВАГО БИВ, БИВ, НЕ ДОБИВ. ТЕПЕР «СОЛІДАРНІСТЬ» Б’Є І ДОБ’Є. Кременчуцький автозавод перед кінцем

Кременчуцький автомобільний завод – ПАТ «АвтоКрАЗ» до кінця цього року серйозно зменшить обсяги виробництва, й, вочевидь, підприємство взагалі зупиниться після 1 січня 2016 р.

Такий висновок витікає з останнього повідомлення прес-служби підприємства про результати тендера на закупівлю 52 вантажних автомобілів для Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Відповідно оприлюдненій інформації, на Кременчуцькому автозаводі виготовлять для рятувальників лише 12 вантажних автомобілів, а всі інші (40 штук) буде зібрано з  білоруських комплектуючих у Черкасах, на базі підприємства «Богдан».

Якщо до цього додати заяви двотижневої давнини у всеукраїнських ЗМІ, що надалі для ЗСУ й Нацгвардії теж збиратимуть «МАЗи» в Черкасах з комплектуючих, які везтимуть з Білорусі, то висновок один і поганий.

До нового 2016 року ПАТ «АвтоКрАЗ» ще так-сяк працюватиме, але після цієї дати зупиниться через брак замовлень.

Зрозуміло, що нам розповідатимуть про контракти ПАТ «АвтоКрАЗ» на Близькому Сході чи Африці, але, як на репортера, – це розповіді для дітей.

Бо з того, що відбувається сьогодні, ми бачимо, як автомобільний завод, який належить нардепу Жеваго, втрачає контракти в Україні. Зрозуміло, що з іноземними контрактами буде те ж саме.

Інший висновок, який можна зробити, - нардеп Костянтин Жеваго, який по суті ніколи не вкладав серйозних інвестицій у Кременчуцький автозавод, втрачає свій бізнес не просто так.

Нардепа активно вибивають з і так невеликого ринку українських вантажівок, відкриваючи при цьому ринок білоруським МАЗам і роблячи  у Кременчуці нових безробітних.

Репортеру невідомо, чи  справді представники нашої центральної влади взялися зробити з олігарха Жеваго – безпритульного громадянина, який втратив свій бізнес повністю.

Врешті-решт, це не є головним питанням, але є лише владними розборками, де бізнес межує з владою і навпаки.

Репортера «Програми плюс» цікавить інше – що буде з Кременчуцьким автозаводом та його працівниками? І саме це є головним.

Тож якщо наші  міські та обласні чиновники: перший віце-мер Віктор Калашник, віце-мер Віталій Малецький, губернатор Полтавщини   Валерій Головко, голова облради Петро Ворона…  мовчки спостерігають за смертю Кременчуцького автозаводу, то є надія, що всі ці «ВІПи» теж поворушаться.

Зокрема, всі скопом зберуться й поїдуть у Черкаси, потім у Київ, прийдуть у Кабмін і скажуть там  таке.

«Врешті-решт, не є принциповим питанням, де робити вантажівки: у Кременчуці чи Черкасах. Так само немає особливої різниці, які це автомобілі – українські чи білоруські. Не принципово, бо ви урядовці й ви за це відповідаєте та знаєте, дай Бог, що робите.  

Але в такому випадку, товариші урядовці від партії «Солідарність», «Фронту змін» і «Батьківщини», -  зберіть усіх людей, які працювали у Кременчуці і які працюють у Полтаві та інших містах, де виготовляють комплектуючі для КраЗів, і перевезіть  усіх у Черкаси.

Там, будь ласка, забезпечте всіх цих працівників житлом та роботою – виробництвом автомобілів і це буде нормально.

Люди будуть збирати з комплектуючих МАЗи і скажуть вам спасибі за отриману можливість працювати.

Бо те, що робиться сьогодні – з очікуванням зростання кількості безробітних через повну зупинку Кременчуцького автомобільного заводу, – це ненормально. Ну а те, що ви всі скопом, разом з власником Кременчуцького автозаводу нардепом Жеваго, вбиваєте українське автобудування, то це вже – справа десята.  

    

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация