Щось у "Міському саду" не так: незаконні тендери, сміттєзвалище, сухі рослини, небезпечні зони. Фото

3 048 0
Щось у "Міському саду" не так: незаконні тендери, сміттєзвалище, сухі рослини, небезпечні зони. Фото

«Міський сад» – улюблене місце відпочинку багатьох кременчужан.

Кореспондент «Програми Плюс» відвідала старовинний парк, який щороку стає все кращим за наші кошти.

Найняті за податки мешканців Кременчука працівники парку мають щодня наводити порядок. Також час від часу за кошти громади наймають будівельні компанії, які відновили озеро, налагодили благоустрій навколо води, обгородили територію.

Завдяки зусиллю громади в парку справді гарно.

Міський голова на посаду директора мав би за конкурсом обрати хазяйновиту людину. Але на роль виконуючого обов’язки призначили Віталія Дедюріна, колишнього керівника кладовища. Кажуть, його недарма призначили… і недарма конкурс оминули. Деякі депутати висловлювалися проти такого рішення.

У парк замовляють дуже багато дорогих будівельних робіт та озеленення, тож потрібен «свій» для чиновників персонал. А групи з протидії корупції, ЗМІ та активісти систематично помічають багато підозрілого в тому, що відбувається в «Міському саду». Мова і про гроші, і про долю рослин та тварин, і про поведінку самого в.о. директора, яка інколи лякає навіть людей з міцними нервами.

Отже, що сьогодні можна побачити в парку? Дуже багато краси. І це завдяки кременчужанам, які витрачають гроші на замовлення благоустрою та розбудову парку і його озеленення.

Але щось-таки в парку відбувається не так. І тут кореспондент наведе лише фото та витяги з деяких джерел.

Бо чергові коментарі директора парку з приводу того, що всі навколо нього змовилися, а він - молодець, зайві.

Фотофакт є найбільш гучномовним. 

 

У минулому році керівництво «Міського саду» вирішило закупити для озеленення рослини у власника ботанічного саду ПП «Гарді» та ПП «Голландські троянди». Власник підприємств – колишній віце-мер, а наразі підприємець. Усі тендери на озеленення в місті виграє саме він.

Отже, посеред усієї краси, що є в парку, видніються бідненькі Вейгели Вікторія. Ці рослини обійшлися кременчужанам по 168,50 грн за один кущ. Усього було придбано 72 кущі та 7 кущів іншого виду.

Ось такою має бути ця рослина:

А ось така вона в Міському саду в Кременчуці:

І це при тому, що Вейгели ростуть під самісіньким носом біля апартаментів пана Дедюріна. 12 тисяч гривень просто на вітер. І рослин жалко.

Далі - берези.

Повинні берізки мати ось такий вигляд:

Але ось такі берези в парку "Міський сад", вартість яких за нинішніми цінами в тому ж "Гарді" – 3520 гривень за саджанець.

На цьому фото - 15000 гривень засушили.

І тут варто додати, що рослини в продавця живуть на різних добривах. Коли їх висаджують, вони потребують особливої уваги і тих самих добрив. Тож або рослини місту продають неякісні, або неякісно за ними доглядають працівники, яким Кременчук платить високі зарплати.

Впадає в око й біло-червона мотузка, якою зазвичай відокремлюють небезпечні місця або місця, де сталася трагедія чи ДТП. У парку так огороджують клумби. 

 

Можливо, керівництво парку не знає про інші варіанти для огорожі клумб, але в інтернеті їх ціла купа – можна обрати щось більш привабливе.

 

Далі - будівля колишнього Клубу залізничників. Вона перетворилася на помийну яму. І тут дуже цікаво, як це під пильним оком Дедюріна, який навіть уночі полює на браконьєрів та ловить тих, хто намагається скупатися в ставку, в цій будівлі влаштували сміттєзвалище? А це, вибачте, картина не для слабаків.

 

Кілька слів про рибу в ставку. Минулої осені, але коли ще було по-літньому тепло, кременчужани почали постити в соцмережі питання: «Куди поділася риба зі ставка?». Саме тоді директор парку нібито у відповідь почав робити сюжети про те, як він ловить браконьєрів уночі – кілька випадків сталися раптом протягом півроку. Але впіймані старі дідусі були або лише з легкою вудкою, або дали спростування для телекомпанії «Візит». Кременчужани домовилися, що подивляться навесні, скільки риби випливе на поверхню.

І ось суто кореспондентська, суб’єктивна оцінка, бо перевірити факти науковими методами неможливо. Тому можна лише міркувати на основі власних спостережень. У минулому році був дуже великий приплід риби. До осені вона вже виросла й велика риба плавала цілими зграями, що дуже дивувало гостей парку. І ось цього року з потеплінням на поверхню таки випливла минулорічна риба, але її, вочевидь, набагато менше, ніж було. Вона доволі велика і її не сплутаєш з цьогорічною малечею. Натомість маленької молодої риби так багато, як і в минулому році. Напрошується припущення, що минулорічне покоління кудись зникло! Куди – лишається таємницею. Але впіймані Дедюріним дідусі, з яких один хотів показати дитині, як рибалити вудочкою, а інший взагалі рятував качок, яких в.о. директора парку занедбав у морози, під опис тих, хто міг виловити таку кількість риби, не підходять.

 

Так, між іншим, у цьому році щось пішло не так і з тендером на «Поліпшення технічного стану та благоустрій ставка в парку «Міський сад» у м. Кременчуці (коригування)». Про це оприлюднена інформація на сайті Прозорро.  

Очікувана вартість робіт з поліпшення стану ставка становила 5 024 754,00 UAH з ПДВ. Але тендер було відмінено за рішенням тендерної комісії. Причина – замовники хотіли, щоб їм під тендер зробили інші роботи, про які не йдеться в тендері. А це - порушення законодавства.

           

Трохи дивує і естетичний вигляд парку. Все так красиво-красиво, сучасно-сучасно, а потім раз - і купа дров. Можна ж їх якось більш культурно поскладати і десь подалі від очей.

Видно, що молодий бузок, вартість якого 2166 грн за саджанець, хоча й прижився і навіть зацвів, але кущам важко стало в спеку. Хоча б їх врятувала адміністрація.

А взагалі, парк прекрасний. Звісно, йому б професіоналів сюди. Це ж місце, де величні дерева вкривають тебе, наче захищаючи від тривоги, міської суєти та метушні. Черепахи, лебеді, риба, качки – всі вони радують око.

Добре, що кременчужани так дбають про своє місто, часом усупереч планам чиновників. І погано, коли з такими потужними можливостями, зокрема фінансовими, керівництво змішує культуру з безладом. 

А звідси й питання: може, варто було б провести конкурс? Бо людина має знати про особливості догляду за рослинами, тваринами та розумітися на архітектурі й будівництві.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация