Уряд змінив соціальну норму на опалення. Подробиці

1 541 0
Уряд змінив соціальну норму на опалення. Подробиці

З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання  і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт/год на 1 кв. м площі. 

Відповідне рішення про внесення змін у програму надання субсидій було ухвалено урядом  на позачерговому засіданні в п’ятницю, повідомляє Урядовий портал.

"З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт/год на 1 кв. м площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більш ніж на 30%", - ідеться в повідомленні.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону: 

"Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність".

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відстежувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

Зазначається, що верифікація субсидіантів, яку розпочало Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій.

"З огляду на це уряд схвалив на позачерговому засіданні рішення про внесення  змін у програму. Вони скоротять випадки зловживань, які стали непоодинокими і про які неодноразово повідомляли ЗМІ. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків", - зазначається у повідомленні. 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация