Або Микола Данилейко вчинить як Володимир Приходько, або «Кредмаш» впаде у кризу?

1 310 0
Або Микола Данилейко вчинить як Володимир Приходько, або «Кредмаш» впаде у кризу?

В історії розвитку промисловості нашого міста – фундаментальні зміни. Й головне в них – конкуренти з усією силою заходять саме на ті галузі, де Кременчук завжди вважався монополістом.

Мова про ПАТ «Кредмаш» та останні повідомлення ЗМІ з цього приводу.

І ці повідомлення для Кременчука не дуже добрі.

Йдеться про асфальтозмішувальні заводи, які в нас виробляються, й конкурентів, які "відбирають" у кременчужан їхній «кусень хліба».

Така подія сталася вчора – в Україні запустили найбільший асфальтобетонний завод потужністю 320 тонн асфальту за годину. Як повідомляють в «Укравтодорі», завод цей вироблятиме асфальт для реконструкції дороги Київ – Харків-Должанський.

Але завод цей – не кременчуцький, у нас ще не роблять установки такої потужності, але італійської компанії Marini Fayat Group, яка є найбільшим виробником такої техніки в Європі.

Коментар з цього приводу для  кременчужан від головного підрядника ремонту цієї магістралі для кременчужан невеселий.

Бо виявляється, що з 14 заводів, які вже встановлено, – п’ять італійських, а решта, як слід розуміти, - кредмашівські.

Є й інше – цього року ремонтуватимуть не тільки дорогу Київ – Харків, але й Кропивницький – Львів. Однак цей ремонт робитимуть китайці, які великими кораблями везуть з Піднебесної свої заводи.

Далі ж просто запитання: що очікує кременчуцький завод «Кредмаш» у цьому випадку? Відповідей тут дві. Можна зробити, як на Крюківському вагонобудівному, де уклали контракт з американцями на виробництво тепловозів «Дженерал електрик».

А можна такого не робити, але просто працювати, споглядаючи, як конкуренти, все-таки різниця в якості є, відбирають обсяги роботи й не тільки в Україні.

Звідси й сподівання, що все ж зміни будуть.

І вони будуть настільки великими, що головний механізм – смоловарня ПАТ «Кредмаш» модифікації 1936 року, яка в нас залишається символом ремонту кременчуцьких доріг, поступиться чомусь більш просунутому.

Єдине, що до цього потрібно дожити.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация