У приватну школу за державні кошти діти зможуть ходити вже з 2019 року

2 856 0
У приватну школу за державні кошти діти зможуть ходити вже з 2019 року

У новий Закон «Про освіту» закладено норми, які потребують змін бюджетного законодавства, і принцип «гроші ходять за дитиною» для приватних шкіл - один із них.

Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 19 квітня 2018 року під час Міжнародної конференції Європейської ради незалежних шкіл.

«Хороший закон, якщо він правильно імплементується, повноцінно набуває чинності протягом 2-5 років після прийняття. Зокрема, Законом «Про освіту» передбачено, що принцип «гроші ходять за дитиною» буде впроваджено з 2019 року. І це можливо, якщо професійна спільнота запропонує виважену пропозицію щодо скерування цієї субвенції», – наголосила Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що спільнота приватних шкіл має тверезо оцінювати можливості й розуміти, що пропозиція про спрямування коштів у приватні школи з платою під тисячу доларів за місяць навряд чи буде підтримана парламентом.

«Більшість приватних шкіл сконцентровано у великих містах, в оазах шкільництва. Гадаю, багатьом дуже важко зрозуміти, які школи в нас бувають у сільській місцевості. А там в Україні сконцентровано майже 70% закладів. У цих умовах ми не можемо давати субвенцію приватним школам з високою платою за навчання. Або ж потрібно відпрацювати інший механізм, який би, наприклад, дозволяв скеровувати субвенцію у такі школи, але під гарантії соціальної відповідальності. Так, це може бути вимога безкоштовного зарахування певного відсотка дітей з особливими освітніми потребами тощо. Нам разом зі спільнотою потрібно прописати правильний механізм для таких шкіл, який враховував би сучасний контекст», – зазначила Лілія Гриневич.

 «Думаю, усі ви розумієте, що яких успішних випускників ви не підготували б, вони житимуть в оточенні людей, які переважно закінчили державну школу. І саме це оточення здебільшого формує наш навколишній світ. Ці люди стануть суддями, прокурорами, державними службовцями. Саме тому наша державна школа має стати однією з кращих, бо це запорука успіху держави», –  підкреслила Лілія Гриневич.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация