З 1 липня з маршрутів міста мають прибрати перероблені під пасажирські вантажні маршрутки

1 186 0
З 1 липня з маршрутів міста мають прибрати перероблені під пасажирські вантажні маршрутки

Про те, що приватні перевізники з 1 липня поточного року отримають головний біль, учора, 29 травня, повідомив журналістам мер Кременчука Віталій Малецький.

Усе через те, що на вказану дату вступає в силу відповідний закон.

Очільника міста не лякає сценарій настання транспортного колапсу через те, що липень та серпень характеризуються відносно невеликим пасажиропотоком, а тому комунальний транспорт має впоратися. 

Мер нагадав, що усі фірми-перевізники були попереджені про заборону експлуатації перероблених маршруток ще рік тому. 

Тепер стає зрозумілим прагнення пасажироперевізників оновлювати свій рухомий склад

Однак у вересні може бути складно - розпочнеться навчальний рік.

 «1 липня студенти вже не будуть навчатися, діти не йдуть до школи. У нас є можливість за рахунок комунального транспорту закрити питання перевезення пасажирів. Якщо навіть не вийдуть деякі маршрутки – це проблемою для міста не буде», - зазначив мер.

З 1 липня мер має намір почати моніторити роботу маршруток та стежити, щоб на маршрут не виїхали перероблені вантажні маршрутки.

«Будемо карати, тому що ті машини не відповідають договірним умовам, ліцензійним умовам. Ми попереджали про це рік. І вони вже не можуть сказати, що ми це зробили з бухти-барахти», - сказав Малецький.

Мер також зазначив, що через виявлення таких порушень буде готовий до розривання договорів із перевізниками-порушниками. Вже кілька перевізників фактично опинилися перед розірванням договорів на перевезення.

«Вони говорять про те, що потрібно підвищувати вартість проїзду. Потім навіть підвищеної вартості не вистачає, щоб купити нові маршрутки. Навіщо нам такі перевізники?!» - обурився міський голова.

Малецький нагадав про перевізника на маршруті №17, де вже рік працюють пасажирські маршрутки при тій самій вартості проїзду на тих же умовах, що й для всіх перевізників.

«І сервісна служба працює, медик і механік – усі є!» - сказав мер.

«Можливо, навіть буде ліквідація 15-го маршруту, який накладається на 17-ий. Кагал (керівник фірми-перевізника. - Ред.) збільшить кілкість на 5-10 машин – це один із виходів із ситуаціїї», - таку думку вголос висловив Малецький.

Нагадаємо, нещодавно вартість проїзду міськими маршрутками була підвищена з 4 до 5 гривень. Мер таке підвищення аргументував необхідністю оновлення рухомого складу (напередодні вступу в дію поправок до законодавства, де мова йде про заборону використання перероблених вантажних мікроавтобсів під пасажирські).

Таке резонансне рішення виконкому безуспішно намагалися анулювати під час сесії міської ради, котра відбулася 11 травня.

Тоді ж пролунала інформація про корупційну складову пасажироперевезень: водії маршруток змушені щоденно віддавати "данину" у розмірі 100-200 гривень за право виходу на маршрут.

Згодом стало відомо про здорожчання проїзду маршрутками до Києва, Харкова, Дніпра та Полтави.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация