Район та Білецьківка виступають проти планів мерії Кременчука приєднуватись до міста

1 888 0
Район та Білецьківка виступають проти планів мерії Кременчука приєднуватись до міста

При цьому що влада району, що жителі Білецьківки обурені тим, що мер Кременчука їх де-факто наражає на конфлікт з ветеранами АТО, а деякі навіть називають кременчуцького градоначальника провокатором і вимагають пояснень.

Сьогодні в Білецьківці зібралися члени земельної комісії, голова райдержадміністрації Андрій Безкоровайний, голова райради Андрій Дрофа, керівник територіальної громади Білецьківки Анна Самойлюк, журналісти та активісти.

На початку зустрічі вони переглянули відеовиступ мера Кременчука Віталія Малецького, в якому він заявив, що місто Кременчук може розвиватися в напрямку Білецьківки, тому там можна знайти ділянки для воїнів АТО

Депутат Білецьківської сільради Микола Дядя заявив, що кременчуцька влада хоче відібрати землі Білецьківки і при цьому цинічно використовує ветеранів АТО.

«Це німці використовували прийом : попереду ставили щит з жінок і дітей, а самі йшли за ними», - сказав депутат Дядя.

Його колега, депутат Олександр Левицький, вважає, що найбільший чиновник Кременчука створює конфлікт між двома громадами та, як "Програма Плюс" уже зазначала, хоче направити в Білецьківку 300-500 ветеранів АТО, щоб вони зайняли сільські землі.

«Це цілеспрямована провокація. Він провокатор... Є Закон і йому це не дозволено», - сказав депутат.

Голова Кременчуцької райради Андрій Дрофа вважає слова В.Малецкого про розширення міста за рахунок земель села некоректними.

«Я думаю, ми з депутатом Дмитром Колотієвський з ним зустрінемося і дізнаємося, що він мав на увазі. Не треба бити громадськість. У селі йде гул. Що їхню землю забирає місто. Ми зустрінемося з мером цього тижня і потім вам доповімо про ситуацію», - сказав А.Дрофа.

Депутат Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський зазначив, що якщо місто хоче шукати компроміс із селом, тобто вільні землі для ветеранів АТО в районі Салівки, вирішувати питання необхідно за столом переговорів, а не методом зіштовхування лобами людей.

Голова райдержадміністрації Андрій Безкоровайний повідомив, що встановити межу міста і району можна тільки замовивши містобудівну документацію, генплан території, а без цих документів сперечатися, чия земля і де, є  марною справою.

Анна Самойлюк зазначила, що на сесії громади прийнято рішення розробити таку документацію щодо спірних територій сіл Чечелеве, Стара Білецьківка, Підгірне.

У ході суперечок і дебатів було вирішено вгамувати апетити В.Малецького на землю і в законному руслі відстоювати свої права.

Читайте також: «Піднімемо 300-500 учасників АТО», - мер Малецький погрожує поділити землю Білецьківської сільради

Також вирішено звернутися в СБУ, так як заклик мера до захоплення землі в Білецьківці прирівнюють до антинародних висловів, що створює напругу в суспільстві.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация