В Уряді України домовилися з китайцями будувати новий міст через Дніпро поза межами Кременчука

2 168 0
В Уряді України домовилися з китайцями будувати новий міст через Дніпро поза межами Кременчука

Перший віце-прем‘єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Китайська корпорація доріг і мостів домовилися про будівництво мосту біля Кременчука. Про це представники Кабінету Міністрів України повідомили вчора.

Про плани будувати новий шляхопровід через Дніпро говорили під час зустрічі української делегації під головуванням Степана Кубіва та керівництва Китайської корпорації доріг та мостів (China Road and Bridge Corporation), яка відбулася в Пекіні (Китай) під час Форуму “Один пояс, один шлях”.

У свою чергу Степан Кубів відзначив про підготовку проектних пропозицій будівництва мостового переходу біля Кременчука та проекту реконструкції Шулявського шляхопроводу у м. Києві на загальну суму $400 млн.

Пропоную Вам завершити підготовчі роботи щодо цих проектів не пізніше вересня, щоб після цього можна було перейти до укладення кредитних угод та договору на виконання робіт з корпорацією. Наразі буде створена робоча група для комплексного опрацювання цих інвестпроектів,  до якої увійдуть представники Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінфіну та Укравтодору”, - відзначав у спілкуванні з китайцями Степан Кубів.

Протягом цього часу чиновники мають намір вирішити всі питання з документацією (проект, оформлення кредиту) та власне, якщо встигнуть, розпочати будівельні роботи.

Нещодавно стали відомі обставини, що свідчать не на користь будівництва нового мосту в Кременчуці.

Депутат міської ради Оксана Піддубна, котру хотіли позбавити права голосувати на найближчих 3-5 сесіях, оприлюднила інформацію, яку їй надали представники Служби автомобільних доріг у Полтавській області на її запит.

Заступник начальника даної Служби Нечипоренко В.П. своїм листом поінформував про основну обставину, яка стоїть на заваді будівництва мосту в Кременчуці.

Ще в 2012 році при розробці техніко-економічного обгрунтування щодо будівництва мосту в нашому місті стало відомо про необхідність вилучення 20,7 гектарів земельних ділянок з будівлями.

Зрозуміло, що процес викупу даних ділянок є тривалим у часі та буде потребувати чималих коштів (викуп землі та будівель у їхніх власників за ринковими цінами).

Нагадаємо, наприкінці квітня цього року губернатор Полтавщини Валерій Головко виступив проти будівництва нового мосту в Кременчуці через його дорожнечу.

За попередніми оцінками, новий міст у Кременчуці має коштувати 16 млрд. гривень, а міст біля Горішніх Плавнів разом з реконструкцією існуючого Крюківського - 12 млрд. гривень

До варіанту нового мостового переходу, що поблизу Горішніх Плавнів, також схиляється в.о. очільника Укравтодору Славомір Новак. Чиновник переконує, що потенційні інвестори будівництва з китайської компанії CRBC не готові будувати новий міст у Кременчуці.

Разом з тим під час квітневої сесії депутати Полтавської облради  вирішили просити Кабмін та Мінтранс побудувати новий міст саме в Кременчуці.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация