"Фіолетова" більшість міськради відрядила своїх представників до Госпітальної ради Південного госпітального округу

2 038 0
"Фіолетова" більшість міськради відрядила своїх представників до Госпітальної ради Південного госпітального округу

Сьогодні під час пленарного засідання міської ради після довгих дебатів депутати  все ж затвердили перелік представників Кременчука в Госпітальній раді Південного госпітального округу.

Такому сприяли голоси "фіолетової" більшості в міській раді. Але цьому передували довгі суперечки.

Так депутат Олександр Плескун (фракція «Рідне місто») запропонував, щоб депутати Кременчуцької міськради також були членами Госпітальної ради і вони повинні бачити їхню роботу.

Депутат Тетяна Сідерка (фракція «Радикальна партія Ляшка») з трибуни міськради заявила, що Госпітальна рада буде працювати 5 років і, відповідно до документації, терміново формувати цей орган немає необхідності й кандидатів необхідно переглянути.

Вона вважає, що головні лікарі, яких влада запропонувала до ради, не можуть там бути, тому що це корупція.

«Вони самі себе перевіряти і контролювати будуть... На мою думку, питання має бути обговорено з депкомісією, а не ставити нас перед фактом», - прокоментувала свою позицію Сідерка.

Віце-мер Ольга Усанова у відповідь на слова Сідерки розповіла про цілі Госпітальної ради і назвала її майданчиком для переговорів.

«Це дорадчий орган, а не юридична особа. Вони пропонують рішення, але міськрада може відмовити. Міськрада може делегувати до ради головних лікарів і конфлікту інтересів не може бути», - сказала Ольга Усанова.

Мер також вказав на те, що корупції в цьому немає і зазначив, що головних лікарів він може викликати «на килим», а депутатів - ні. Тому він вважає, що до ради повинні увійти головні лікарі.

Депутат Микола Порицький (фракція «Опоблок») зазначив, що позиція Віталія Малецького його дивує, адже до складу округу увійдуть і район, і села, тому необхідно шукати взаєморозуміння з усіма і потім «прийняти нормальне рішення, яке буде взаємовигідне для Кременчука, району, Горішніх Плавнів та всього регіону, а не тільки міської влади».

Депутат Курченко-Гай (фракція «Радикальна партія Ляшка») також зазначив, що можна до ради включити не тільки головлікарів, необхідно, щоб у ній також були представлені й інтереси хворих.

Мер усе одно стояв на своєму і в пісдумку протяг потрібне рішення.

Депутат Денис Терещенко заявив, що необхідно прописати критерії відбору до Госпітальної ради, а прийняття рішення - відтермінувати.

Його підтримав депутат Олександр Роженко (фракція «Рідне місто»). Він вважає, що, крім головлікарів, там повинні бути представники від громадськості або депутати міськради.

Однак Ольга Усанова з трибуни знову розповіла про історію створення Госпітального ради і заявила, що терміни створення ради визначені облдержадміністрацією - це необхідно було зробити до 1 травня. Вона зазначила, що всі інші пропозиції вже подали. Чекають тільки Кременчук.

Депутат Микола Бокован заявив, що рішення необхідно вже сьогодні.

Після суперечок депутати перейшли до голосування. "ЗА" проголосували 25 з 37 депутатів.

Нагадаємо, дана рада має координувати співпрацю та взаємодію медичних закладів Кременчука, Горішніх Плавнів, Кременчуцького, Глобинського, Козельщинського та Кобеляцького районів, які всі разом у рамках реформи медичної галузі віднесені до Південного госпітального округу Полтавської області.

Як відомо, 22 березня Кабмін затвердив склад госпітальних округів у Києві та 11 областях, у Полтавській зокрема.

Кременчук став центром Південного госпітального округу, до якого тепер відносяться медичні заклади Кременчука, Горішніх Плавнів, Глобинського, Кобеляцького, Козельщинського та Кременчуцького районів.

Читайте також: Кременчук стає центром Південного госпітального округу, але район хоче мати свій округ окремо

Окрім Південного округу, на території Полтавської області створюються також Західний, Північний та Східний госпітальні округи. 

У Південному окрузі, як і в інших, попередньо планується створити 4 лікарні інтенсивного лікування, 28 - планового лікування, 2 дитячі лікарні інтенсивного лікування і 3 - відновного лікування.

У таких умовах Кременчуцька міська рада прийняла вищевказане рішення "Про затвердження делегованих членів від м.Кременчука до Госпітальної ради Південного госпітального округу Полтавської області".

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення, від м. Кременчука пропонується затвердити таких членів до Госпітальної ради Південного госпітального округу Полтавської області: 

- Усанова Ольга Петрівна – віце-мер, куратор медичної галузі м. Кременчука;

- Пелипенко Володимир Михайлович – перший віце-мер Кременчука;

- Середа Максим Володимирович – лікар-організатор вищої категорії, має досвід управлінської роботи понад 12 років, вивчав передові принципи реформування медицини в Польщі, Словенії;

- Сичов Віктор Анатолійович – магістр державного управління зі спеціальності «Державне управління у сфері охорони здоров’я», лікар-кардіохірург, має досвід роботи в клініках національного рівня;

- Бородянець Галина Вікторівна – лікар-організатор вищої категорії, стаж роботи на керівних посадах у медицині понад 10 років;

- Севастян Віктор Петрович – лікар-організатор вищої категорії, стаж роботи на керівних посадах у медицині понад 15 років;

- Прокопчук Ярослав Дмитрович – лікар-організатор вищої категорії, стаж роботи на керівних посадах у медицині понад 20 років;

- Зауральський Ростислав Валентинович – кандидат медичних наук, відомий лікар-волонтер, громадський діяч.

Слід вказати, що створюваний госпітальний округ не є окремим організаційно-правовим рівнем організації виконавчої влади, окремою юридичною особою чи суб’єктом господарювання і створюється на основі критеріїв, встановлених Порядком створення госпітальних округів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932.

Для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та функціонування медичної допомоги в госпітальному окрузі створюється Госпітальна рада.

Госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу. Засади, на яких діють члени Госпітальної ради, є добровільними.

Госпітальна рада утворюється за ініціативою відповідної обласної державної адміністрації.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация