Укравтодор готовий шукати гроші на ремонт Крюківського мосту, якщо новий міст збудують не в Кременчуці

887 0
Укравтодор готовий шукати гроші на ремонт Крюківського мосту, якщо новий міст збудують не в Кременчуці

Таку позицію висловив в.о. голови Держагентства автомобільних шляхів України Славомір Новак під час свого розгорнутого інтерв'ю.

Чиновник розповів про умови, за яких можлива фінансова підтримка капремонту Крюківського мосту та чому варіант будівництва нового мосту саме в Кременчуці не цікавить китайців, готових надати кредит під державні гарантії.

Читайте також: Китайці шляхом зведення нового мосту звільнять Кременчук від транзитного транспорту, - Укравтодор

Новака запитали щодо ситуації, де інвестор, китайська компанія China Road and Bridge Corporation (CRBC), готовий профінансувати цей проект, але міська влада Кременчука проти (мотивують це більш нагальною потребою ремонту старого мосту безпосередньо в Кременчуці).

" ... Китайська компанія CRBC не готова бути інвестором такого проекту, оскільки в такому випадку інвестор бере на себе великі ризики.

У даному випадку китайська компанія готова побудувати даний об'єкт і забезпечити під державні гарантії кредит Укравтодору на його реалізацію.

Таким чином, майже всі ризики бере на себе Укравтодор, тобто сторона, яка бере кредит. Хоча потрібно зазначити, що умови кредиту кращі, ніж пропонує на сьогодні ринок.

Також потрібно відзначити, що після того, як стало відомо про плани CRBC, це питання викликало дискусію на засіданні комітету Верховної Ради з питань транспорту, а в Кременчуці почали збирати підписи проти будівництва нового мосту на південь від міста.

Я поки точно не можу сказати про зацікавленість китайської сторони в питанні будівництва мосту. Ми їм запропонували будівництво цього об'єкта. Зараз процес знаходиться на стадії розробки техніко-економічного обґрунтування. Але після розпочатої дискусії я їм запропоную два варіанти - будівництво або нового мосту на південь від Кременчука, або ремонт старого безпосередньо в місті.

Крім того, це питання ми будемо обговорювати з громадськими організаціями, мерією і з депутатами.

Якщо китайська сторона прийме рішення будувати міст на південь від Кременчука, то ми допоможемо знайти кошти на ремонт старого мосту в Кременчуці", - так відповів чиновник.

Нагадаємо, губернатор Полтавської області Валерій Головко сьогодні висловився проти зведення нового мосту в межах Кременчука, зважаючи на його дорожнечу у порівнянні з іншими варіантами

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация