У кого заберуть субсидії і чому знижки прийдеться повернути державі

1 968 0
У кого заберуть субсидії і чому знижки прийдеться повернути державі

Заощаджені на опаленні гроші повернуться в державну казну. 

В Україні 30 квітня закінчуються “зимові” субсидії.

Сім’я, що отримувала знижки на комунальні послуги, економила на опаленні і використовувала менше тепла, залишки на своїх рахунках втратить. Про це повідомили у Кабміні.

Переплату за централізоване опалення спишуть повністю, а тим, хто опалює будинки і квартири газом, на рахунку залишать суму, еквівалентну 100 кубам блакитного палива (на даний момент 680 гривень).

Субсидію українцям призначають на два періоди: опалювальний і неопалювальний сезон.

 У холодний період року держава виділяє на субсидії більше грошей, щоб компенсувати вартість опалення. Сім’ї ж, яким передбачено субсидії, за комуналку платять цілий рік фіксовану суму – не більше певного відсотка від свого доходу.

Сама субсидія призначається на соціальні норми споживання. Наприклад:

 для сім’ї, яка опалює будинок газом, на кожен квадратний метр житлоплощі субсидія покриває 5,5 кубометрів газу.

 У будинку площею 70 квадратів це 385 кубів на місяць. Якщо замість 385 використати 300 кубометрів, за опалювальний сезон накопичиться переплата в 4046 гривень. Ще в минулому році чиновники обіцяли, що переплату списувати не будуть – її перенесуть на наступні місяці для того, щоб в українців був стимул заощаджувати.

У 2016 році Андрій Рева заявляв: «Якщо люди не використовували всю норму ресурсів на сім’ю, зекономлені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в наступні місяці, в тому числі й для погашення обов’язкової частини платежу».

Переплату за опалення – просто спишуть, а переплату за воду, газ і електроенергію (якщо їх не використовують для опалення) дійсно перенесуть на наступний місяць.

При опаленні будинку або квартири газом на рахунку залишать суму еквівалентну 100 кубометрам газу. Якщо переплата по централізованому опаленню – всі гроші спишуть з рахунка і повернуть до бюджету” , пояснюють у Кабміні.

Віце-прем’єр міністр Павло Розенко каже, що на такий крок держава пішла через складну економічну ситуацію, при цьому така система позбавляє українців мотивації економити. Якщо в опалювальному сезоні субсидія була призначена із запізненням, і переплата – це власні гроші, які заплатили до знижки, “зекономлені кошти”, як заявили в Мінсоцполітики, не чіпатимуть.

У меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов’язання монетизувати субсидії. Якби на даний момент монетизація в Україні працювала, сім’я, яка замість 385 кубів витрачала на опалення 300 кубів газу, в кінці опалювального сезону отримала б більше чотирьох тисяч гривень “на руки”. Переплату за опалення в Україні субсідіантам спишуть у кінці цього місяця, після цього місцеві органи соціального захисту розрахують розмір нової знижки – вже без урахування вартості тепла.

З першого травня Кабмін вводить нові соціальні норми споживання енергоресурсів. Нововведення українці відчують уже в жовтні-листопаді цього року, коли прийдуть перші платіжки за опалення. Зараз субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, уже в наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів.

 Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні. У квартирі з такою ж площею з централізованим опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії.

 Субсидія, пояснюють у Мінсоцполітики, призначена тільки тим українцям, які віддають за комуналку більше 15% від свого доходу. Якщо після підвищення мінімальної зарплати вдвічі офіційний дохід українців дозволяє влітку самостійно оплачувати комунальні послуги, знижку після опалювального сезону можуть забрати.

Наприклад, сім’я з трьох осіб з двома мінімальними зарплатами (3200 гривень) повинна віддавати за комуналку не більше 729 гривень, решту компенсує субсидія. Влітку такій сім’ї субсидія не призначається.

Міністерство фінансів готує законопроект “Про верифікацію”. Якщо документ ухвалять, перевіряти субсидіантів будуть по-новому. Вже зараз, за підсумками верифікації, сім тисяч сімей залишилися без субсидій (усього в країні зареєстровано 15 мільйонів домогосподарств).

За матеріалами "Сьогодні"

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация