Сьогодні скасували скандальну абонплату за газ

1 316 0
Сьогодні скасували скандальну абонплату за газ

Відповідне рішення було одноголосно підтримано членами комісії на позачерговому засіданні регулятора.

НКРЕКУ скасувала дію постанови про введення абонплати за газ, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), скасувала дію своєї постанови про введення абонплати за газ з 1 квітня 2017 року. Відповідне рішення було одноголосно підтримано членами комісії на позачерговому засіданні регулятора.

«Ми сьогодні повинні прийняти рішення, яке було озвучено департаментом (регулювання в нафтогазовій сфері - Ред.), для того, щоб скасувати (постанову - Ред.), провести додаткові консультації, забезпечити, щоб для українців не було підвищень у результаті цього рішення», - сказав глава НКРЕКУ Дмитро Вовк.

«Ми хочемо всім оголосити, що наше рішення приймалося відповідно до законодавства, публічно. Якщо нам не вдалося з першого разу пояснити якісно це рішення, ми беремо тайм-аут для того, щоб провести консультації за участю громадськості, провести консультації з Кабміном, у тому, що знаходиться в його компетенції, щоб покрити субсидіями. 

Поки це рішення буде деталізовано вивчатися і переглядатися», - додав Вовк.

Глава НКРЕКП підтвердив, що комісія скасовує своє рішення про введення абонплати за газ з 1 квітня 2017 року.

Як раніше стало відомо, 28 березня НКРЕКУ прийняла нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, в тому числі для населення.

Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ повинен був складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн. за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою та розподілу по регіональних газорозподільних мережах (так звана абонплата). 

Остання розраховується, виходячи з максимальної пропускної здатності лічильника споживача.

За оцінками експертів, у результаті даного рішення абонплата для тих споживачів, які мають тільки газову плиту (без газового котла) і лічильник G 1,6, може вирости в середньому в 1-4 рази, а для власників газових плит без лічильника - збільшитися в середньому в 5-8 разів.

Також нова методика розрахунку тарифів дозволить облгазам додатково заробляти близько 7,7 млрд. грн. на рік.

Дане рішення викликало критику з боку представників уряду, зокрема, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Останній заявив, що введення абонплати за газ підвищить кінцеву вартість газу для 4,5 млн українців.

За його словами, в бюджеті не передбачені кошти для субсидування такого підвищення.

4 квітня Адміністрація Президента опублікувала заяву Петра Порошенка, в якому говориться, що дія цієї постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), має бути призупинено. 

Також Президент звернувся до Нацкомісії і Кабміну із закликом прийти до узгодженого рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів. Після цього НКРЕКУ заявила про те, що 10 квітня це рішення буде призупинено на три місяці.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация