Депутати сьогодні проголосували за Концепцію розвитку велосипедного руху в Кременчуці. ДОКУМЕНТ

1 022 0
Депутати сьогодні проголосували за Концепцію розвитку велосипедного руху в Кременчуці. ДОКУМЕНТ

Кременчуцька міськрада сьогодні підтримала проект рішення «Про затвердження Концепції розвитку велосипедного руху в Кременчуці на 2017-2027 роки».

Фактично в місті підтвердили старт розвитку велосипедної інфраструктури.

Як повідомив один з розробників концепції, голова ГО «Велосипед» Олексій Корчак, сьогоднішньому дню передувало кілька місяців кропіткої роботи.

«Ми півроку... повзали, вимірюючи дороги. У нас було 83 конфлікти з водіями, шість разів ми витягали один одного майже з-під коліс, кілька разів викликали поліцію. Ми виконали величезну роботу», - повідомив Олексій Корчак, особливо відзначивши, що до розробки велоконцепціі долучався й досвідчений експерт у цьому питанні, котра "займається питаннями розвитку велосипедного руху».

Депутат Геннадій Іванян заявив, що велосипедна інфраструктура в Кременчуці зараз занадто затратна, і краще б спрямувати кошти на ремонт тротуарів.

Крім Іваняна, концепцію піддала критиці й Оксана Піддубна, яка вважає, що у велоконцепціі не вистачає розділу про безпеку майна велосипедистів.

На це Олексій Корчак відповів, що у нього з цього приводу вже існує бізнес-план. Він звернувся до бізнесменів із закликом взяти участь в облаштуванні велопарковок біля супермаркетів.

«Поставити там охоронця і нехай він сторожує велосипед і бере за це 3-5 гривень. Я даю вам слово, що кожен велосипедист, чий велосипед коштує більше 10 гривень, із задоволенням віддасть ці п'ять гривень і спокійно піде в супермаркет», - заявив розробник велоконцепції.

Міськрада «погодилася» з концепцією розвитку велосипедного руху в Кременчуці 30-ма голосами "За".

Як повідомив "Кременчуцькій газеті" депутат Микола Шевченко, наступним етапом у розвитку велоруху вже в першому кварталі повинна бути окрема програма, яку розробить управління архітектури Кременчука. У цьому документі повинен бути прописаний план і обладнання велосипедних доріжок.

А проектний інститут «Діпромісто» за кошти міського бюджету розробить комплексну схему і «вийде» на вартість усієї майбутньої велоінфраструктури Кременчука, додав депутат Шевченко.

Згідно з документом, першими велодоріжки повинні з'явитися вздовж набережної Дніпра. Друга черга - це створення велоінфраструктури на Лівобережжі, а третя - на Правобережжі 

Варто відзначити, що в концепції прописаний перелік вулиць міста, які планується визначити для облаштування велосипедних доріжок і тип їх створення.

Серед них - центральні вулиці міста, де часто маршрути збігаються з маршрутами громадського транспорту.

Читайте також: У Кременчуці приберуть з афіш рекламу про поїздки до окупованого Криму

 

 

Окремо в концепції прописано і те, якими повинні бути велопарковки.

Згідно з концепцією, велопарковки в Кременчуці повинні бути розташовані від входу в будівлю на відстані не більше:

- 15 м (для магазинів, закладів харчування, банків, перукарень тощо);

- 50 м (для всіх інших).

Криті велопарковки можуть бути розташовані на відстані до 200 м від входу в будівлю.

Конструкція велопарковки не повинна перекривати шляхи евакуації з будівлі і створювати перешкод на шляху пересування пішоходів, маломобільних груп населення, велосипедистів.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация