Домовилися про шкуру здохлого ведмедя? - мерія згорнула конкурс на управителя житла кременчужан

1 354 0
Домовилися про шкуру здохлого ведмедя? - мерія згорнула конкурс на управителя житла кременчужан

Сам же шмат для «Житлорембудсервісу» та «Місто для людей» (колишній «Добробит») нині стає дуже проблемним з юридичної точки зору - треба питати згоду мешканців будинків. Але про все по порядку.

 

РИНОК ЖКГ КОНСЕРВУЮТЬ, БО ІНАКШЕ - БІДА

Конкурс, де б мали обрати  управителя  багатоквартирних будинків, планувалося провести в цьому році, але цього не станеться.

Конкурс на управління багатоквартирними будинками в Кременчуці проведуть не в 2017, а в 2018 році. Про це 24 березня на засіданні депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства повідомив начальник УЖКГ Іван Москалик. 

Така інформація прозвучала під час обговорення депутатами майбутнього рішення про підвищення тарифів удвічі й більше для компаній "Житлорембудсервіс" та "Місто для людей", які з 2008 року мають утримувати багатоповерхові будинки.

Депутат під час комісії поцікавився,  чому виконком, погоджуючись з необхідністю підвищення, "біжить попереду паровоза".  В якості аргументу було вказано на те, що раніше приймалося рішення про проведення конкурсу на управління багатоквартирними будинками, мешканці яких не створили ОСББ і не визначилися, як управляти своєю спільною власністю. 

 «Ще не проведено конкурс. Навіть якщо плата буде хоч 3,5, хоч 10 гривень, ніякої якості  послуг не буде», - вважає депутат Курченко-Гай.

Іван Москалик проінформував про те, що керуючі компанії в першій інстанції виграли суд. Так, суд постановив скасувати рішення виконкому про відмову збільшити тарифи на утримання будинків, прийняте в червні 2016 року, і зобов'язав переглянути розцінки. 

На питання депутатів (подавалася апеляція на рішення суду першої інстанції) ані начальник УЖКГ, ані представник юруправління відповісти не змогли.

Пояснюючи, чому відкладається проведення нового конкурсу на управління житлом, Іван Москалик послався на прогалини в законодавстві. Він зазначив, що Кабмін поки не затвердив Типовий договір на управління багатоквартирними будинками. 

І при цьому зазначив, що в Кременчуці конкурс провели ще в 2008 році, і договір з керуючими компаніями дозволяє працювати їм до 2018 року.

«Вибачте, але конкурс був для шантажу керуючих компаній. А тепер провели переговори, і не потрібен цей конкурс! - зауважив депутат Геннадій Іванян. Він натякнув на можливий переділ ринку послуг  без конкурсу. 

 

ЧОМУ ВЕДМІДЬ, ЧИЮ ШКУРУ ДІЛЯТЬ, УЖЕ ДАВНО ЗДОХ

Відзначимо, що в 2008 році виконком уклав з кожною з компаній, що управляють, договір про надання послуги з управління житловим фондом комунальної власності Кременчука.

Договори з боку мерії було підписано тодішнім мером Миколою Глуховим, котрий зробив це без згоди депутатського корпусу. Через це підписані документи з юридичної точки зору є нікчемними.

Новим Законом  України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» прямо передбачено, що мешканці будинку, які є власниками приміщень у ньому (не тільки квартири), виключно самі, а не міська влада вирішують, хто має бути управителем їхнього багатоквартирного будинку.

Про конкурс, який має проводити міська влада, там немає жодного слова – мешканці будинку, як уже зазначено, на загальних зборах самі мають визначитись щодо управителя свого будинку (статті 10,11 та 12 Закону).

Закон набрав чинності 1 липня 2015 року, а це означає, що всі заяви мерії про обрання управителів для тих будинків, де немає ОСББ, є пустопорожніми.

Представники компаній «Житлорембудсервіс» та «Місто для людей» нині можуть посилатись лише на принцип мовчазної згоди споживачів – пересічних кременчужан, котрі сплачують за ексвитрати, але актів прийому-передачі виконаних робіт з утримання будинків ніхто в очі не бачив.


ЯК МАЄ БУТИ

З урахуванням вказаного Закону, всі судові війни між керуючими компаніями та мерією нині яйця виїденого не варті – замість тарифів з 1 липня 2015 року Законом передбачено договірні ціни, які письмово фіксуються договором, укладеним між мешканцями будинку та управителем будинку.

Скоріш за все, юристи виконкому це розуміють, а тому вважають за доцільне нічого не міняти по тарифах для керуючих компаній, оскільки їх уже просто не існує на законодавчому рівні.

Мешканці будинку, якщо дійсно хочуть контролювати ціну та якість наданих їм послуг, мають зробити таке:

провести загальні збори та прийняти рішення про укладення договору з тим же, наприклад, «Житлорембудсервісом»;

- обрати на зборах представника, котрий матиме право підписати від імені мешканців будинку угоду з надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Важливо: на загальних зборах затверджують перелік та розміри витрат на управління багатоквартирним будинком.

Останній буде змушений надати всім мешканцям будинку примірники угоди та, головне, надавати на підпис акти виконаних робіт.

Останнє ж – це дієвий контроль з боку мешканців. Якщо роботи не виконуються, то й акти робіт не підписуються, а немає підписаних актів – немає оплати послуг.

Про такі новації в мерії та керуючих компаніях бажають мовчати, оскільки кременчужани вже давно мають аргументи не сплачувати за ексвитрати, які незабаром можуть підвищити удвічі. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация