Печатки в документах тепер не обов'язкові. Рада ухвалила новий закон

3 389 0
Печатки в документах тепер не обов'язкові. Рада ухвалила новий закон

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №4194 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями".

За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 226 народних депутатів.

Законопроектом пропонувалося виключити із законодавства вимоги про обов'язкове використання печаток, незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання, а також можливість визнання контракту недійсним у зв'язку з відсутністю відбитка печатки.

Виключається необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб'єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування і встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

Відповідно до закону, суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов'язковим. Наявність або відсутність відтиску печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків.

Читайте також: Коли переводять годинники на літній час у 2017 році в Україні?

Що з цього приводу думають прості люди? Переважна більшість налякані, але є такі, хто зрадів. У соцмережах активно коментують новину:

- Не в нашій країні печатки скасовувати. Не з того почали, тепер доведи, що підпис Васі, а не Петі.

- Не поспішайте радіти, тепер така чехарда піде, втомитесь судитися і на хабарі суддям витрачатися.

- Електронні підписи вже давно існують. У світі електронних технологій псувати папір і чорнило - кам'яний вік.

- Усе питання в тому, як у нашій країні це буде працювати, коли на один папірець потрібно ще п'ять намалювати підтверджень та ще й завірити їх!! Думаю, поки не буде єдиної бази для всіх держорганів (митниця, банки, нотаріуси, держреєстратори, податкова, фонди і т. ін.), до якої матимуть доступ і суб'єкти підприємництва (юр. і фіз. особи), печатка підприємства не втратить своєї значущості.

- Друк замінять на відбиток пальців - у чорнило і на документ - шмяк))

- Ішов 17 рік 21 століття, Україна, як завжди, гордо і в ногу з часом.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация