Лікарі зароблятимуть зарплату у десятках тисяч, стануть ФОП, та догоджатимуть пацієнту

1 069 0
Лікарі зароблятимуть зарплату у десятках тисяч, стануть ФОП, та догоджатимуть пацієнту

До Кременчука завітали за дорученням МОЗ представники громадської організації «ЗміниТИ» (Змінювати можеш ти).

Дана організація виступає посередником між громадськістю та законотворчими й владними органами. Головним завданням команди було донесення до населення змін у медицині, згідно з новим форматом, та прийняття зауважень і пропозицій, які згодом будуть донесені до МОЗ для врахування.

Сьогодні ж у Кременчуці в рамках суспільного обговорення реформи медицини присутнім було роз’яснено, як працюватимуть лікарі.

Наразі в країні законом передбачено забезпечення населення безкоштовними медичними послугами та медичними засобами у певному переліку. 3,5% від ВВП держава виділяє на медицину, яка розподіляється майже рівноцінно на всі медичні заклади України.

Буває, що пологовий будинок запланований на 500 породіль, а приймає лише 120 і отримує кошти. Буває, там, де розраховано на 500, обслуговують набагато більше пологів. Отже, там, де лікар з великою практикою, - матиме погане забезпечення, але там, де матеріального забезпечення вистачає, – поганий досвід у лікарів.

Оплата медичних послуг та ліків лягає на плечі пацієнтів, бо гроші до них не доходять. За умов низької якості медичних послуг та великої ціни за умови «безкоштовності» (подяки в кишеню) в Україні люди просто не довіряють медицині й тому не йдуть у медичний заклад на ранніх етапах захворювання або для профілактичних оглядів.

За статистикою, щорічно близько 640 000 домогосподарств потрапляють у фінансову катастрофу. Мається на увазі, що при серйозному захворюванні сім’я змушена продавати все нажите майно заради порятунку рідної людини. Але навіть це не дає гарантій на результат. Тож українці живуть до 64-67 років, у той час як у цивілізованих країнах - понад 82 роки. Українці бояться йти до лікарів для профілактики, доводять себе до складних станів.

Після реформи гроші з бюджету ходитимуть за пацієнтом. Сімейні лікарі отримуватимуть за кожного прийнятого пацієнта гроші (наразі приблизно це може становити 210 гривень на рік). Лікарі можуть працювати як у медичному закладі за контрактом, так і ставати ФОП (підприємцем).

Буде утворено національну службу здоров’я, яка по суті буде органом страхування, тобто окремо буде посередником між пацієнтом, лікарем, МОЗ,  медичним закладом та фармацевтичними закладами. Вони керуватимуть питаннями господарської діяльності, виступатимуть гарантом та будуть вести реєстр пацієнтів.

У ході конференції  вдалося підрахувати приблизно, що за якісну роботу лікар сімейної медицини зможе отримувати заробітну платню близько 26000 гривень. А при бажанні – більше. Тож лікарі будуть зацікавлені в гарному лікуванні та догоджатимуть пацієнту.

Сімейні лікарі направлятимуть як до стоматологів, так і до інших вузьких спеціалістів.

Представники кременчуцьких медичних закладів зауважили, що в місті більшість сімейних лікарів – пенсіонери, яким по 70-80 років. А як же вони будуть ставати ФОП та вестимуть податку звітність? Більше всього, такі працюватимуть у медичних закладах, але молодим медикам це буде цікаво. Також у Кременчуці є два інтерни, які думають про те, щоб тікати з медицини. Тож, вислухавши доповідь та підрахувавши плюси, вирішили, що молоді медики, може, й передумають.

Гостро постало питання, чи будуть ходити лікарі на виклики додому. Як приклад, згадали європейські країни – там таке не практикується. Тому запропонували ввести перелік випадків, коли можна викликати лікаря додому, згідно з тими показаннями, які розповідає пацієнт. Присутня ж Оксана Піддубна розповіла, що колись у неї підвищився тиск, але лікар відмовився приїхати на виклик. Після цього через короткий час вона знепритомніла, і вже тоді приїхала швидка. Вона запевнила, що через обмеження викликів можуть цим зловживати лікарі, а страждатимуть пацієнти.

Що робити з цього приводу - вирішували, але не вирішили, тож пропонують долучатися до обговорення, надсилаючи побажання на сайт МОЗ.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация