Військовозобов'язаних кременчужан реєструватимуть. Верховна рада за створення єдиного реєстру

953 0
Військовозобов'язаних кременчужан реєструватимуть. Верховна рада за створення єдиного реєстру

На засіданні Верховної Ради 16 березня 236 депутатів проголосували за створення реєстру військовозобов'язаних.

Автори законопроекту – Сергій Пашинський з «Народного фронту», Тарас Пастух із «Самопомочі» та Іван Винник з «БПП».

У пояснювальній записці зазначено, що основними завданнями реєстру є ведення військового обліку громадян – військовозобов'язаних (призовників); планування та виконання заходів з мобілізації, призову на строкову службу, прийняття на військову службу за контрактом, інформаційне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку».

Відповідальним за персональні дані військовозобов'язаних пропонується зробити Міноборони, яке має затверджувати Порядок ведення реєстру. У цьому Порядку слід визначити процедури збору, зберігання, обробки і використання даних про військовозобов'язаних.

Читайте також:Телебачення та радіо віщатимуть українською мовою? Прийнято новий законопроект

На Міноборони також пропонується покласти забезпечення контролю за цілісністю бази даних реєстру, повнотою і коректністю інформації та ініціювання проведення перевірок при виявленні невідповідностей. Прихильники законопроекту під час обговорення запевняли, що всі дані будуть надійно захищені від злому.

У реєстр запропоновано вносити особисті і службові дані військовозобов'язаних. Інші дані вносити і зберігати в реєстрі заборонено.

Але до персональних даних віднесені ПІБ, дата і місце народження, стать, місце проживання та перебування, відомості про батьків або осіб, які їх замінюють (ПІБ, дата народження), реквізити внутрішнього і закордонного паспорта, відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада), реєстраційний номер облікової картки платника податків, відомості про дату виїзду та повернення в Україну, дані про освіту та спеціальність і т. ін.

До службових даних віднесені відомості про виконання військових обов'язків та військово-облікові ознаки.

Реєстр пропонується вести в електронній формі з єдиною централізованою базою даних. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация