Позов України проти Росії розглядається в Гаазі. Захист Росії вражає неправдою

769 0
Позов України проти Росії розглядається в Гаазі. Захист Росії вражає неправдою

Суд у Гаазі триває за поданням України. Росію звинувачують у расовій дискримінації на території Криму і фінансуванні тероризму на Донбасі.

Міжнародний суд ООН у Гаазі в понеділок розпочав розгляд позову України до Росії — Київ звинувачує країну-агресора в підтримці і фінансуванні тероризму на Донбасі, а також у расовій дискримінації в Криму. Протягом тижня судді ознайомляться з доводами  сторін. Позов поданий 16 січня.  

Поки ще не розбирали основних претензій. Україна подала заяву про введення тимчасових заходів — приписів Росії утриматися від якихось дій до фінального рішення. Росія відповість, а суд уже прийме рішення.

Що ж стосується основної справи, то до неї візьмуться після рішення з тимчасовими заходам.

У звинуваченні йдеться про підтримку РФ актів тероризму: збиття літака малайзійських авіаліній, обстріли житлових районів Маріуполя, коли вбили 30 людей, обстріли житлових районів Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса у Волновасі, вибух під час Маршу єдності в Харкові. У другій частині мова йде про порушення прав кримських татар на анексованому півострові.

На захисті Росія надала відповідь, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю.

Про це заявив під час розгляду українського позову в Гаазі представник РФ у процесі, глава департаменту з питань нових викликів та загроз Ілля Рогачов.

"Головне джерело зброї, яка опинилася у бойовиків, це запаси радянських часів, що були на території України». Велика частина цих запасів була залишена в шахтах Донбасу й опинилася у бойовиків", - заявив він.

"Крім того, велика частина була залишена українською армією, яка тікала", - додав російський відповідач.

 Варто додати, що Україною надані докази щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.

Головне сховище старої радянської зброї на Донбасі розташоване в Бахмуті, не підконтрольному бойовикам.

Експерти вважають, ща дана справа може розглядатися роками або суд взагалі може відмовитися від розгляду справи і послатися на те, що це не його компетенція.

Якщо суд таки визнає РФ винною, то Україна зможе вимагати у неї сплатити завдані збитки або в іншому випадку все міжнародне майно РФ (будівлі посольств, предмети на виставках за кордоном, літаки державіакомпаній, судна тощо), за міжнародним правом, може бути заарештовано.

Позов у суд ООН - не перша претензія до РФ з боку України. Так, сьогодні готується позов до президента РФ Володимира Путіна і його найближчого оточення в Міжнародний кримінальний суд (МКС), який також знаходиться в Гаазі.

Україна також направила п'ять позовів до Європейського суду з прав людини. Вони стосуються окупації Донбасу, порушень прав людини в Криму і заборони Меджлісу. Останній же позов стосується викрадення прикордонниками РФ українських дітей (вони пропустили автобус з дітьми Донбасу на нібито оздоровлення в РФ). При цьому конституційний суд РФ у 2016-му постановив, що в рішеннях ЄСПЛ останнє слово за ним, а значить, Росія може їх не виконувати.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация