Мерія всерйоз взялась за мережу "АТБ" через продаж алкоголю та що мають знати активісти "С14"

1 535 0
Мерія всерйоз взялась за мережу "АТБ" через продаж алкоголю та що мають знати активісти "С14"

На кожного працівника мережі "АТБ" було накладено штраф у розмірі 680 гривень за те, що у нічний час торгували пивом та вином.

Нагадаємо, торгувати вночі алкоголем у Кременчуці офіційно заборонили 22 грудня 2016 року. Саме ж рішення, як стало відомо, суперечить нормам чинного законодавства України.

Аналогічне рішення про заборону продажу алкоголю у нічний час 22 жовтня 2016 року приймала Київська міська рада, але згодом Антимонопольний комітет визнав таку ініціативу органу місцевого самоврядування незаконною, оскільки є порушенням, яке передбачене п.3 ст. 50 та абз.9 ч.2 статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції " у вигляді вчинення антиконкурентних дій органом місцевого самоврядування, що полягає у встановленні не передбаченої законами України заборони та обмеження самостійності підприємств щодо реалізації товарів.

А раз так, депутати міської ради, мер та профільні служби виконкому, які готували та погоджували відповідний проект рішення міської ради до сесії, прямо порушили вимоги статті 19 Конституції України, норми якої прямо зобов'язують місцевих чиновників діяти лише на підставі, у спосіб та у межах законів та Конституції України.

 

 

Простіше кажучи, мова може йти про злочинну протидію законній господарській діяльності з боку мерії (стаття 206 Кримінального кодексу України) в тому випадку, якщо представники "АТБ" та інші підприємці Кременчука, котрих стосується вказане рішення міської ради, доведуть, що внаслідок заборони продажу алкоголю в нічний час вони мають орієнтовні збитки у розмірі 900 тис. гривень.

Представникам організації "С14" з огляду на вказану нормативну базу є над чим задуматися, бо мова йде про продаж не сурогату алкоголю, а офіційно виготовленої продукції. 

Ще більшої пікантності ситуації по продажу алкоголю додає той факт, що сама стаття 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами" не передбачає відповідальності за продаж алкоголю у нічний час.

Однак вказана стаття КУпАП підказує активістам націоналістичної організації інші важелі впливу на ситуацію, що склалася навколо незаконного продажу алкоголю, бо інакше звинувачень з боку підприємців не уникнути.

Уже відомо про те, що рішення міської ради про заборону продажу алкоголю в нічний час будуть оскаржувати в судовому порядку.

Крім того, підприємцям має бути цікава така річ. У вищезгаданому КУпАП існує стаття № 166-3 "Дискримінація підприємців органами влади і управління", де мова йде, зокрема, про обмеження прав підприємців щодо придбання та реалізації товарів, встановлення заборон чи обмежень відносно окремих підприємців або груп підприємців. 

А тут, як уже було зазначено, слід згадати вказане рішення міської ради від 22 грудня 2016 року - у мера та його команди тепер може виникнути новий головний біль у вигляді складення протоколів про вчинення адміністративних порушень, що пов'язані з корупцією, які складалися відносно подружжя Проценків та віце-мера Ольги Усанової.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация