Полтава незабаром отримає аеропорт міжнародного рівня

2 280 0
Полтава незабаром отримає аеропорт міжнародного рівня

Про це повідомляє прес-служба Полтавської обласної ради.

Очікується, що аеропорт «Полтава» зможе приймати літаки Boeing з Одеси, Львова, а також - Африки.

Учора, 31 січня, Полтавська обласна рада прийняла програму розвитку і підтримки аеропорту «Полтава» на 2017-2020 роки вартістю 351 млн. грн.

Як заявив на сесійному засіданні перший віце-губернатор Андрій Пісоцький, програма буде фінансуватися з державного, обласного бюджетів, бюджетів міста Полтави та інших джерел фінансування.

«У 2017 році ми плануємо виготовити проект реконструкції існуючого аеровокзалу під міжнародний пункт пропуску. Також у 2017 році хочемо здійснити реконструкцію існуючого терміналу під міжнародний пункт пропуску за 31 млн. грн.

Також у 2017 році хочемо купити пожежний автомобіль для аварійно-рятувальної команди аеропорту, снігоприбиральну машину, універсальну машину для нанесення реагентів на тверді покриття аеропорту, прибиральну машину. Будемо просити кошти з держбюджету. У нас є підтримка цього питання з боку Києва», - сказав Пісоцький.

Він також зазначив, що в рамках програми планується відкриття внутрішніх авіамаршрутів на літній і зимовий періоди, таких як: Полтава - Одеса, Полтава - Львів. Окремим пунктом програми є отримання статусу міжнародного аеропорту, що дозволить відкрити авіарейси в Грузію, Азербайджан, Туреччину, Польщу, Арабські Емірати, Єгипет та інші країни.

Також на базі аеропорту планується організація діяльності аероклубу. Діяльність клубу буде включати навчання та практичні заняття з парашутного спорту. Крім того, планується залучення до співпраці авіашколи, училища для проведення практичної підготовки курсантів з використанням внутрішньої інфраструктури аеропорту.

Довідка. Аеропорт «Полтава» був побудований у 50-60-х роках ХХ століття. Новий пасажирський термінал був побудований у 1985 році.

Нині це складний майновий комплекс, розташований на земельній ділянці 214 га, що знаходиться за 7 км на північний захід від Полтави, поруч з автотрасою Київ - Харків - Довжанський.

Аеропорт має на балансі пасажирський термінал загальною площею близько 5 тис. кв.м і проектною пропускною потужністю 400 пасажирів на годину.

Читайте також: ПАТ «КВБЗ» оголошує про намір замінити дизель-поїзди в Україні. Поставлятимуть модель "ДПКр-2"

В аеропорту є злітно-посадкова смуга довжиною 2550 м і шириною 42 м, що забезпечує прийом-випуск літаків індексу 3 (коду 3С) і більш легких повітряних суден, обладнана світлосигнальною системою посадки літаків   М2 2.

Раніше повідомлялося, що найбільш перспективним для полтавського аеропорту є Львів. З міжнародних рейсів популярними для Полтави могли б стати перельоти до Болгарії і в Польщу, де вчиться чимало студентів з України, а також до Туреччини та Єгипту, куди їздять відпочивати. 

 

 

 

 

 

 

 

.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация