Побої та катування дешевші ніж недопуск перевірки на підприємство, - про штрафи в Україні

1 217 0
Побої та катування дешевші ніж недопуск перевірки на підприємство, - про штрафи в Україні

Як вийшло так, що перевіряючих з питань дотримання законодавства про працю вигідніше бити та мордувати, ніж не допустити до перевірки в 2017 році? Таке риторичне питання ставляють юристи владі.

6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон № 5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» - була збільшена мінімальна заробітна плата до 3200 гривень.

Але критичні й одночасно катастрофічні для бізнесу зміни торкнулися ст. 265 Трудового кодексу - розширено перелік штрафів за порушення трудового законодавства.

Ось такі нині штрафи:

320000 грн. - недопуск державного інспектора праці до перевірки у разі, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ (виплата зарплати в конверті).

96 000 грн. – за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний день. Виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору.

32000 грн. - за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. Недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці. Недотримання гарантій для мобілізованих працівників.

9600 грн. - порушення строків виплати заробітної плати, інших виплат більше ніж за 1 місяць. Виплати зарплати не в повному обсязі.

3200 грн. – порушення інших вимог трудового законодавства.

Якщо подивитися санкції (штрафи) щодо кримінальних правопорушень, то може здатися простіше і дешевше піддати катуванням (побоям та мордуванню укр.) самих перевіряючих, ніж не допустити їх до перевірки в 2017 році.

Читайте також Прокуратура затвердила обвинувачення вітчима, що забив 4 річну дитину

20400 грн. - незаконне заволодіння транспортним засобом.

8500 грн. - самовільне заняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

5100 грн. - незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах.

3400 грн. - незаконне проведення дослідів над людьми.

1700 грн. - нанесення легких тілесних ушкоджень.

1700 грн. - незаконне проникнення в житло або інше володіння.

1700 грн. - крадіжка, грабіж, шахрайство, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

850 грн. - умисне легке тілесне ушкодження, побої та катування.

850 грн. - примушування жінки чи чоловіка до вступу в статевий зв'язок природним або неприродним способом особою, від якої жінка чи чоловік матеріально або службово залежні.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация