Головні новини України на сьогодні, 24 січня

1 360 0
Головні новини України на сьогодні, 24 січня

В Інституті Шалімова склалася вкрай важка ситуація, ми на межі закриття - заступник директора

На сьогодні у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова склалася вкрай критична ситуація із фінансуванням. Коштів не вистачає на виплату заробітних плат і на сплату за енергоносії. Про це у коментарі УНН повідомив перший заступник директора з наукової та організаційної роботи, заслужений лікар України Михайло Костилєв. Також М.Костилєв зауважив, що саме через брак фінансування кращі фахівці Шалімова змушені йти у відпустку.

П.Петренко назвав держорган, який саботує роботу Мін'юсту

Документ НАЗК щодо порядку проведення перевірки чиновників не відповідає Конституції України і здоровому глузду. Про це в ефірі “5 каналу” в програмі “Інформаційний день” заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає УНН.

«Напевно, НАЗК — це єдиний державний орган, який не може порозумітися з Міністерством юстиції. Ми щодня реєструємо десятки нормативних актів і більш серйозних, і даємо правову оцінку рішенням уряду, і законопроектам, які потрапляють до парламенту. Чомусь з цим державним органом, який повинен опікуватися запобіганням корупції, склалася дуже дивна ситуація”, — зазначив він.

Україна зменшила запаси газу в ПСГ до 10,5 млрд куб. м

За останніми даними, протягом доби з ПСГ України було відібрано 54,87 млн куб. м газу. Так на сьогодні українські ПСГ заповнені на 34%.

Серед запланованих питань — захист інфраструктури та конфлікти в Європі

У лютому Україна на місяць очолить Раду безпеки ООН. Постійний представник в організації Володимир Єльченко вже озвучив програму свого головування в Раді безпеки. "Сегодня" дізналася, які питання порушуватиме наша країна.

13 лютого Україна представить свою першу ініціативу для дебатів усередині Ради безпеки — захист об'єктів критичної інфраструктури в світі. Йдеться про питання захисту об'єктів енергетики, телекомунікацій, лікарень та газотранспортної системи.

Другим українським питанням, яке розглядатимуть 21 лютого, буде врегулювання конфліктів на території Європи. У рамках дебатів по цій темі українська сторона планує порушити питання Донбасу.

Потяги обігнали літаки в рейтингу переваг українців

Українці торік стали більше користуватися послугами залізничного транспорту і менше — автотранспортом. Такі дані Держслужби статистики за 2016 рік. Також більш ніж на третину в країні зросли авіаційні та водні перевезення. А ось попит на міський громадський транспорт, крім метро, впав. Фахівці прогнозують, що кількість залізничних пасажирів і надалі зростатиме, а автоперевезення — йтиме в тінь через ціни на квитки, що зростають.

Віталій Скоцик: "Прискорений продаж землі – це продаж України"

Лідер Аграрної партії впевнений, що черговий транш МВФ мало вплине на економічну ситуацію в країні, політика щодо ФОПів призведе до зменшення зборів податків, а український аграрний сектор життєво необхідно швидкими темпами перетворювати в переробну галузь.

Головна вимога послів держав - наших партнерів – завершити земельну реформу, розпочату ще в 1990 році. Натомість ми бачимо, що курс взято на прискорений продаж землі, а отже – продаж України. Пересічному громадянину в середньостроковій перспективі ніякого полегшення від траншу не буде.

Найрідкісніші і найпопулярніші імена дітей в Україні

У 2016-му молоді батьки воліли дотримуватися трендів останніх років і давали своїм малюкам уже традиційні імена – дівчаток найчастіше називали Анастасіями, Софіями і Ганнами, а хлопчиків — Артемами, Олександрами, Максимами та Андріями.

Крім популярних, зустрічалися в 2016-му і рідкісні імена, часом досить незвичайні - Скай і Оушен. Також у цьому році народилася киянка з ім'ям Україна, Мальвіна і Джульєтта, Цезар і Атлантика, у Луганській області — Володар і Слов'ян, у Волинській — Періс і Данте, а на Дніпропетровщині — Донья, Буян і Тіматі.

Стало відомо, коли українці зможуть змінити оператора зі збереженням номера

«Згідно із затвердженим календарним планом, впровадження послуги MNP буде завершено не пізніше 6-го квітня 2017 року", – заявив гендиректор "ЕС АЙ ЦЕНТР" Сергій Єрьомін.

Для того, щоб змінити оператора, абоненту доведеться подати заявку новому оператору. При цьому треба буде попередити і колишнього. Тільки після розгляду заявки оператор буде змінений. Щоб не виникло плутанини з тим, на якого оператора телефонує абонент, до з'єднання він почує голосове повідомлення, якщо оператор виявиться іншим.

Швидше за все, послуга буде платною, але подробиці поки невідомі. У "Київстарі" відзначають, що регулятор спочатку повинен розробити умови розрахунків між самими операторами.

Садовий попросив владу Любліна забрати львівське сміття

Мер Львова зазначив, що накопичення великої кількості твердих відходів може викликати епідемію, пише Gazeta Wyborcza.

Водночас Люблін не може сам прийняти рішення. Міській владі потрібно проконсультуватися з Головним інспекторатом охорони навколишнього середовища.

Але GIOS теж не може дозволити вивозити сміття зі Львова до Польщі. Йому потрібні офіційні звернення від влади України, зокрема від Міністерства екології та природних ресурсів України.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация