Прагне інфаркту чиновників. Депутат Піддубна хоче оприлюднень виконкомівськіх «таємниць» у Facebook й не тільки

2 274 0
Прагне інфаркту чиновників. Депутат Піддубна хоче оприлюднень виконкомівськіх «таємниць» у Facebook й не тільки

Але це не найголовніше. Депутат міської ради, за ініціативи кременчуцьких представників політичної партії "Національний корпус", хоче, щоб у мерії організували онлайн-звітність про рух коштів по банківських рахунках комунальних підприємств.

А це, як вказують антикорупційні фахівці та активісти, є одним з найбільш цінних різновидів інформації, яку так не хочуть показувати на широкий загал чиновники. 

Депутат Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна пропонує зробити непрозору діяльність міськвиконкому Кременчука  доступною для ознайомлення мешканців.

Читайте також: Депутат міськради Піддубна готується до сесії міської ради й битви з мером Малецьким. Фото

Для такого депутат пропонує чиновникам, які категорично відмовляються оприлюднювати навіть свій затверджений порядок денний міськвиконкому, ще й розповідати про свою діяльність у мережі Facebook.

Це оприлюднені проекти рішень чергової сесії міськради  й висновки з них.

За тим, що пропонує депутат міськради Піддубна, – виконкому слід поширювати свою інформацію не лише на офіційному сайті мерії, але і в соціальних мережах.

Ще в соціальних мережах, а сьогодні більшість чиновиків «сидить» саме у Фейсбуку, депутат також пропонує оприлюднювати в цій соціальній мережі «інформацію про рух коштів по казначейських/банківських рахунках підприємств комунальної власності територіальної громади міста Кременчука та їх дочірніх підприємств у вигляді сканкопій відповідних документів: договорів з додатками, додаткових угод, рахунків-фактур, платіжних доручень, актів прийому-передачі, актів виконаних робіт».

Загалом сама пропозиція, якби вона була втілена у життя, мала б революційний характер у спрощенні спілкування виборців та обраних ними чиновників.

Втім, здається, за нинішніми принципами закритості міськвиконкому мера Малецького, коли навіть порядок дня засідань не оприлюднюється, як це зазначено у законі, – пропозиція Піддубної є не гіршою фантастикою, ніж «Зоряні війни» Лукаса.

Читайте також: Зупинити обкрадання 30 тисяч кременчужан «Кременчукводоканалом». Депутат міськради Піддубна

Далі ж можна  багато говорити на тему, потрібно чи ні молодій команді мера Малецького оприлюднювати витрати коштів платників податків – кременчужан у соціальних мережах?

А відповідь тут одна: якщо нашим чиновникам вдається безкарно обходити обов’язкову для всіх  систему допорогових закупок у 200 тисяч гривень і не показути ці витрати в системі «Прозорро», то, звісно, в соціальних мережах ніхто й нічого людям розповідати не буде.

Усе-таки у нас не Європа, а Кременчук, міськвиконком і мер Малецький, діяльність яких є винятком із загальноєвропейських і світових правил.

Останнє – розробниками проекту депутатського рішення разом з депутатом міськради Піддубною виступив місцевий «Національний корпус», але самій розробці при нинішньому закритому доступі людей до влади нічого не світить.

У тому, що все буде саме так, можна буде переконатися за два тижні під час сесії Кременчуцької міськради.

Як відзначили в «Національному корпусі», юридичні й технічні передумови для організації такої тотальної онлайн-звітності вже давно існують.

Як вказується, відповідно до статті 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями Закону України «Про доступ до публічної інформації» (статті 1, частина 5 статті 6, стаття 13) гарантується вільний доступ до публічної інформації, що стосується розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до публічної інформації, що стосується розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, дозволяється забезпечувати шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації будь-яким способом.

Не слід забувати, що, відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень, до яких відноситься Кременчуцька міська рада та її виконавчі органи.

Міська рада в свою чергу від імені громади міста володіє і контролює комунальні підприємства (стаття 60 Закону України «Про місцеве самоврядування»).

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация