Ледь не поголили одне одного: проекти-переможці Громадського бюджету визначено. ФОТОрепортаж

1 161 0
Ледь не поголили одне одного: проекти-переможці Громадського бюджету визначено. ФОТОрепортаж

Таке просте питання, а скільки закликів, скільки емоцій. Активісти у запалі навіть пообіцяли поголити один одного, але це було у задніх рядах.

У центрі ж зали засідали члени робочої групи з питань громадського бюджету за участю секретаря міськвиконкому Юрія Гриценка. 

Приводом стала аварійна ситуація на сайті «Громадський бюджет. Кременчук» що за 3,5 години до закінчення голосування не дала можливості зробити вибір тим, хто не встиг зробити це протягом місяця. Засідання проводив Микола Шевченко.

Читайте також: Голосування не дійсне - авторів проектів Громадського бюджету запрошують на засідання

Від присутніх вимагалося висловлювати свої думки та вирішити методом голосування членів робочої групи - прийняти переможців по факту, як є, а чи призначити повторне голосування.

Тож головуючий надав слово представнику КП "Міськоформлення" Богдану Бабичу, котрий намагався пояснити причини падіння сайту і сам заплутався у тому, чи вплинуло це на результати голосування. Тож у його бік почали лунати вигуки: «Звільнити вас треба!»

А після того, як окремі члени комісії запропонували проголосувати за прийняття тих переможців, що є, присутні чоловіки почали палко заперечувати і навіть ображати один одного.

Із почутого треба зазначити, що голосування через сайт не дало можливості проголосувати багатьом кременчужанам, які не мають доступу до Інтернету, населення не було належним чином поінформоване, а були й ті, хто вирішив відкласти свій вибір на останні 3,5 години. Також було заявлено, що траплялося, коли сайт дублював верифікаційні смс, після чого блокував користувача.

Дуже влучним був коментар з приводу того, що відбувається, одного з членів робочої групи. 

Він запропонував у майбутньому взяти за приклад принцип голосування західних областей. Так, наприклад, у  Львові подібне голосування проводиться через ЦНАП, приймаються заяви про голосування, а для ідентифікації особи долучаються особисті дані, що унеможливлює підробку результатів.

Також присутній депутат Володимир Шибашов зазначив, що, за його власною оцінкою, собівартість усіх 11 проектів не перевищує 700 тис гривень. Але виділені 1 100 000 – це занадто, і залишок грошей можна було б розподілити на інші проект, бо вони також не менш важливі.

Була пропозиція й провести додаткове голосування на 3,5 години та попередньо поінформувати населення, але тоді, на думку Миколи Шевченка,  це затягнулося б надовго, а вже час нові проекти створювати на наступний бюджет.

Дві жіночки з присутніх розповіли, як вони активно розповсюджували інформацію, стоячи під супермаркетами та розклеюючи оголошення, тож їм буде неприємно, якщо результати голосування визнають недійсними.

У момент, коли оголосили про перехід від обговорення до голосування, один з авторів проекту  про майданчик у кварталі 304 виголосив: «Якщо ви проголосуєте «за», суд відмінить результати голосування», заявляючи про свої наміри боротися за переголосування.

І таки рішення було прийнято за умови, що з 11 присутніх 6 проголосували «за», а «5» - проти. Тобто результати голосування визнано дійсними.  

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация