Антимонопольники оштрафували КП "Кременчукводоканал" через порушення прав споживачів. ДОКУМЕНТИ

1 383 0
Антимонопольники оштрафували КП "Кременчукводоканал" через порушення прав споживачів. ДОКУМЕНТИ

Представники Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафували комунальне підприємство на символічну суму 8,5 тис. гривень (дивись документи у фотоальбомі до вказаної статті).

Але у цій справі є важливим не сам штраф, а власне визнання факту порушення прав споживачів міста, з якими представники "Кременчукводоканалу" донедавна не хотіли укладати прямих письмових договорів на водопостачання та водовідведення.

Як уже повідомляла "Програма Плюс", антимонопольники з вищевказаного приводу за скаргою депутата міської ради Валентини Гордєєвої проводили розслідування.

Як зазначали представники Полтавського обласного територіального відділення АМКУ, представники "Кременчукводоканалу", порушуючи чинні нормативні акти України, укладають з населенням Кременчука угоди на водопостачання/водовідведення таким чином, щоб у подальшому ті не мали можливості оскаржити в суді якість послуг з водопостачання та водовідведення.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2016 року антимонопольники рекомендували представникам КП "Кременчукводоканал" утриматись від практики укладання угод з населенням шляхом заяв-приєднань, оскільки це суперечить змісту Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, який у свою чергу затверджено постановою Кабміну № 630 від 21 липня 2005 року.

На Водоканалі тоді ці рекомендації проігнорували - в АМКУ ще 27 жовтня 2016 року відкрили справу.

Результатом розгляду справи став, як уже вказано, штраф та припис усунути порушення.

Після цього водоканал опублікував в офіційному виданні Кременчуцької міської ради, на веб-сайті міськради і на своєму веб-сайті інформацію про те, що будь-яка особа (споживач) може отримати примірник договору в письмовій формі.

Антимонопольники погодилися з цим, вказавши, що підприємство вжило заходів для усунення виявлених порушень.

Адміністративна колегія винесла своє рішення ще 06 грудня минулого року, але воно може бути оскаржене в двомісячний термін з моменту його отримання в Господарському суді. Термін оскарження ще не скінчився.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация