«Кременчукгаз» вже не штрафує мешканців подвійною нормою споживання. Конституція перемогла

995 0
«Кременчукгаз» вже не штрафує мешканців подвійною нормою споживання. Конституція перемогла

Надалі адміністрація ПАТ «Кременчукгаз» не буде обкладати громадян, які відмовляються від встановлення загальнобудинкових лічильників, подвійною нормою газопостачання.

Читайте також: "Лікування" високих рахунків від "Кременчукгазу" судовими процесами дають результати

Зокрема, мешканцям будинків не нараховуватимуть норму споживання газу у 9,8 метра кубічних замість 4,4. Її вже не нараховують.

Це – Автозаводський районний суд вчора й позов викладача КНУ імені Остроградського Митрофанова та оголошене рішення.

Назва позову – «Про зобов'язання нарахування обсягу природного газу в обсязі, визначеному Постановою КМУ від 23.03.2016 року (тобто громадянин вимагав зробити перерахунок норми з оплати за газ з 9,8 м куб. на 4, 4 м куб.).

Відомо, що кременчужанин суд у ПАТ «Кременчукгаз» виграв.

І головний аргумент судді при прийнятті рішення на користь мешканця міста, якого було обкладено подвійним платежем, – в Україні немає колективної відповідальності.

Тож громадяни, ще й цілим будинком, не можуть бути покарані за протидію у  встановленні загальнобудинкового лічильника. Тим більше - в цьому випадку позивач про це й не знав. Тож газовики можуть діяти за своїм кодексом газорозподільчих систем, але є Конституція України.

Звідси й кроки адміністрації ПАТ «Кременчукгаз», де зрозуміли, що закон тут порушують і врешті-решт за це доведеться відповідати. Відповідно, штрафні санкції  проти кременчужан уже не застосовують і жодна внутрішня комісія «Кременчукгазу» цього робити, у відповідності до Конституції, не може.

Читайте також: За листопад. Кременчужани через байдужість виконкому заплатять за тепло аж по 35,19 гривні за метр

Про що слід додати – це про перерахунок, який відтепер потрібно провести для протизаконно покараних мешканців міста. А наступним буде крок другий – за протизаконні дії слід притягти  до відповідальності вже самих керівників ПАТ «Кременчукгаз» - Богдана Оксененка й Болеслава Грабовського.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация